Polis Boğaziçili Öğrenciyi Ararken Evini Bastı, Yere Yatırdı: Muhtar Olduğunu Öğrenince Özür Diledi

 > 
3.3bPAYLAŞIM

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eyleme katıldığı öne sürülen bir öğrenciyi arayan polisler, Yeldeğirmeni Mahallesi Muhtarı Sultan Aksu'nun evini bastı. Yere yatırılan ve aranan öğrencinin ismi sorulan Aksu, kendisinin muhtar olduğunu anlatınca kendisinden özür dilendi. 

Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine katılan öğrenciler sabah operasyonla gözaltına alınmıştı. Eyleme katılan bir öğrenciyi arayan polisler, Yeldeğirmeni Mahallesi Muhtarı Sultan Aksu'nun evini bastı. Aksu'nun kardeşi Başaran Aksu yaptığı paylaşımda, “Yere yatırılıyorlar, tehditlerle Boğaziçi Üniversitesi eylemine katılan öğrencilerden birinin ismini soruyorlar. Muhtar olduğuna ikna olunca özür diliyorlar” dedi.

Tehdit edildi

Aksu'nun kardeşi ve Bağımsız Maden-İş Örgütlenme Uzmanı Başaran Aksu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, polislerin Sultan Aksu'yu yere yatırarak tehdit ettiğini ve öğrencilerden birini sorduğunu aktardı.

Başaran Aksu sosyal medya hesabından olayı şöyle aktardı:

"Bu sabah Yeldeğirmeni Muhtarı kardeşim Sultan Aksu, eşi ve 7 yaşındaki kızının yaşadığı evi polislerce basılıyor. Yere yatırılıyorlar, tehditlerle Boğaziçi Üniversitesi eylemine katılan öğrencilerden birinin ismini soruyorlar. Muhtar olduğuna ikna olunca özür diliyorlar. Evi basılan muhtar olmazsa her yurttaş için böylesi davranış nedeniyle özür dilemek gerekmez mi? 7 yaşındaki bir kız çocuğuna yaşattıkları korku nasıl telafi edilecek? Yeldeğirmeni öğrencilerin yaşadığı bir mahalle ve muhtarın evi tüm öğrencilere açıktır."

Boğaziçi Üniversitesinde atanan rektöre karşı eylem yapan öğrenciler sabaha karşı gözaltına alınmıştı

Protestolar Sonucu Gözaltılar Var! Emniyet'ten 'Boğaziçi Üniversitesi' Açıklaması - onedio.com
Protestolar Sonucu Gözaltılar Var! Emniyet'ten 'Boğaziçi Üniversitesi' Açıklaması - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir