Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pokemon'dan Red Kit'e Çizgi Kahramanların Öğrenince Çok Şaşıracağınız Seslendirme Sanatçıları

Anasayfa > Gündem

Türkiye'de sabahları, öğle okul dönüşü, haber öncesi yayınlanan ve çocukluğumuzun en yakın arkadaşları olan çizgi filmler dilimize usta seslendirme sanatçıları tarafından kazandırıldı. Bu çizgi kahramanları onların sesleriyle tanıyor ve hatırlıyoruz. 

İşte Pokemon'dan Red Kit'e, Şrek'ten Şirinler'e seslendirenlerini öğrenince çok şaşıracağınız  çizgi kahramanlar.

1. Büyülü ormanların bu puslu vadisinde duyduğunuz seslerin gerçek kişi ve kurumlarla ilgisi vardır

Kurtlar Vadisi dizisinin ilk sezonlarında Kılıç Ali isimli karakteri canlandıran Atilla Olgaç, Şirinler çizgi filminde de Gargamel'i seslendirmişti. Şirinler'de , Gözlüklü Şirin'i Bahtiyar Engin, Şirin Baba'yı ise Engin Alkan seslendirmişti.

Aşağıdaki videodan Atilla Olgaç'ın seslendirmesini dinleyebilirsiniz.

2. Ne dediğini çok iyi anlıyor ve yapısal olarak şirinliyorum!

Sunucu, yazar ve şair Yekta Kopan, Şirinler çizgi filminde Güçlü Şirin'i seslendirmişti.

Yekta Kopan'ın Güçlü Şirin seslendirmesini aşağıdaki videoda 22:44'ten itibaren dinleyebilirsiniz.

3. I'm poor and lonesome dede, I've long long way from home

Dünyada Lucky Luke, Türkiye'de Red Kit adıyla bilinen çizgi filmin 'gölgesinden bile hızlı kovboyu' Red Kit'i Leyla İle Mecnun'da Dede rolünü canlandıran Köksal Engün seslendirmişti. Joe Dalton'u ise en son Gönül İşleri dizisinde yer alan Sezai Aydın seslendirdi.

Aşağıdaki videoda,  03:16'da sonra Köksal Engür'ün seslendirmesini dinleyebilirsiniz

4. Naber cınım Şehzade'm?

En son Muhteşem Yüzyıl'da rejim muhalifi Şehzade Mustafa'nın sağ kolu Taşlıcalı Yahya'yı canlandıran Serkan Altunorak, aynı zamanda Bugs Bunny'yi seslendirmişti.

5. Zengin'in Sesi

Zenginliğine özendiğimiz, onun kadar zengin olsak alcağımız oyuncakların hayalini kurduğumuz Richie Rich de Serkan Altınorak'ın sesiyle konuşuyor.

6. Shrek'i Okan Bayülgen, Eşek'i Mehmet Ali Erbil seslendirdi

Türkiye'de de büyük gişe başarısı elde eden Şrek animasyon filminde Şrek'i Okan Bayülgen, Eşek'i ise Mehmet Ali Erbil seslendirmişti.

7. Onun adı Candy!

Jenerik müziğiyle de akıllarımızda kalan Şeker Kız Candy'yi Yeşim Kopan seslendirmişti. Candy'nin sevgilisi Anthony ise Serkan Altunorak.

8. Seni seçtim Pikaçu!

Bir döneme damgasını vuran Pokemon çizgi filmini Ash'i Ahmet Taşar, Misty'yi Birtanem Coşkun Candaner, Brock'u ise Tugay Erverdi seslendirdi. Ash'i seslendiren Ahmet Taşar aynı zamanda Titanic filminde Leonardo DiCaprio'nun canlandırdığı Jack'i de seslendirmişti.

9. Yaba daba du!

Taş Devri çizgi filmindeki Fred Çakmaktaş karakterini ünlü oyuncu Sezai Aydın seslendirmişti. Son olarak Gönül İşleri dizisinde yer alan Aydın aynı zamanda Ayı Yogi’yi, Cosby Ailesi’nde Bill Cosby’yi ve Red Kit çizgi filminde Joe Dalton’u seslendirmişti.

10. Çocuklar nasıl başardınız bilmiyorum ama!

Gizemli görünen olayların arkasındaki sırrı çözen bir ekibin hikayesini anlatan Scooby Doo çizgi filmini Scooby Doo'yu Aziz Güngör, Shaggy'yi ise İlham Erdoğan seslendirmişti.

Gizemli görünen olayların arkasındaki sırrı çözen bir ekibin hikayesini anlatan Scooby Doo çizgi filmini Scooby Doo'yu Aziz Güngör, Shaggy'yi ise İlham Erdoğan seslendirmişti.

11. Geleceğin dünyasındaki komşularımız: Jetgiller

Geleceğin dünyasında yaşayan bir Amerikan ailesini anlatan Jetgiller'in baş karakteri George Jetson'ı Aydoğan Temel seslendirmişti.

BONUS: Alf'ı kim seslendirdi?

Çocukluk kahramanlarımızdan Alf'i, geçtiğimiz yıllarda yitirdiğimiz büyük usta Müşfik Kenter seslendirmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
102
42
20
6
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
eatezel

2 numara: "Yekta Kopan'ın Güçlü Şirin seslendirmesini aşağıdaki videoda 22:44'ten itibaren dinleyebilirsiniz." 22:44 te video bitiyo.

Ertuğ Alkap

sıçmışsınız

Mehmet Rockefeller

Mehmet Ali Erbil resmen layığını bulmuş skdfjlsdjfdsf