Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

PKK'yı Maşa Olarak Kullanıyorlar

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

PKK'yı maşa olarak kullanıyorlar

PKK'yı maşa olarak kullanıyorlar

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye'nin ilerlemesi ve kalkınmasından rahatsız olan çevrelerin maşası olan terör örgütünün, Kürt vatandaşları istismar ettiğini söyledi.

Bağış, Arnavutköy Belediyesi'nce, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi'ndeki Kiptaş Konutları'nda düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, Arnavutköy'den aldıkları güçle inşallah Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getireceklerini belirtti.

Büyük ve güçlü Türkiye ideali etrafında safları sıklaştırdıkça hiçbir nifak tohumunun yeşermeyeceğini dile getiren Bağış, şöyle devam etti: ''Bize, olduğumuzdan farklı etiketler yakıştıranlar her zaman mahcup oldular. Bizi olduğumuzdan farklı yaftalayanlar hayal kırıklığı yaşadılar. Şımaracağımızı, ayaklarımızın yerden kesileceğini ümit edenler beyhude beklediler. Niyet okuyuculuğu yapanlar, gizli gündem falı tutanlar, bize ilişkin gelecekten haber verenler her seferinde ama her seferinde yanıldılar. Biz, millete efendilik için değil, millete hizmetkar olmak için bu yola çıktık. Bütün renkleriyle birlikte Türkiye'yiz, biz hep birlikte Türkiye'yiz. 10 yıl boyunca hep birlikte daha güzel bir Türkiye'nin, daha yaşanabilir, daha müreffeh, yasaklardan, yoksulluktan, yolsuzluktan arınmış bir Türkiye'nin mücadelesini verdik ve veriyoruz.''

Bugün milletçe her zamankinden daha fazla umutlu olunduğunu ifade eden Bağış, Türkiye'nin bugün ufkunun daha net, daha berrak olduğunu hep birlikte gördüklerini kaydetti.

Bağış, bugün artık hiçbir sorunun çözümsüz olmadığına, dayanışmayla, birlik ve kardeşlikle her sorunun üstesinden gelinebileceğine inandıklarını anlatarak, ''Bugün, 10 yıl öncesine göre her alanda farklı bir ülke var. 10 yıl önce konuşulamayanların konuşulduğu bir Türkiye var. 10 yıl önce hayal dahi edilemeyenlerin gerçeğe dönüştüğü bir Türkiye var. Telaffuzuna cesaret edilemeyen kavramların cesaretle konuşulduğu, tartışıldığı bir Türkiye var. Demokrasisi güç kazanmış, demokratik standartları yükselmiş, itibar kazanmış bir Türkiye var'' şeklinde konuştu.

''TÜRKİYE'YE DUYULAN MUHABBETİ AZALTAMAYACAKSINIZ'' İnkar politikalarının son bulduğu, sorunların üzerine cesaretle gidilen bir Türkiye olduğunu vurgulayan Bağış, şunları kaydetti: ''Faili meçhullerin, işkencelerin, suikastlerin, darbe girişimlerinin, karanlık senaryoların sorgulandığı, karanlık noktaların aydınlığa kavuştuğu bir Türkiye var. Ama buna rağmen hain eller, ramazanın rahmetinden feyz almadan, hiçbir kutsalı ve maneviyatı olmadığını ispat edercesine saldırıyor. Hain terör örgütü ve onun uzantıları, ramazan ayında bu millete iftar sofralarında kurşun sıkıyor. Türkiye'nin ilerlemesi ve kalkınmasından rahatsız olan çevrelerin maşası olan o terör örgütü, Kürt vatandaşlarımızı istismar ediyor. Türküyle, Kürdüyle, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, yediden yetmişe herkes, bu musibeti bertaraf etmek için birlikte mücadele vermeliyiz. Herkes bilsin ki, terör bizim birlik ve beraberliğimize, bizim kardeşliğimize mağlup olmaya mahkumdur. Türkiye, bütün meseleleri gibi terör meselesinin de üstesinden gelecek kudrete sahiptir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu belayı biz ülkemiz topraklarından defedeceğiz. Terör de terörden beslenenler de bu ülkede yaşamlarını sürdürecek oksijen bulamayacaklardır. Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası etkinliğini kırmak için terör örgütünü taşeron olarak kullanmaya yeltenenler boşuna uğraşırlar. Türkiye'nin vicdanlardan, adalet ve hakkaniyetten yana yükselen sesini kesmeyi hiçbir güç, hiçbir çaba, hiçbir lanetli el başaramayacaktır. Türkiye'nin bölgesel ve küresel ölçekte artan etkinliğini zayıflatamayacaksınız. Türkiye'nin bölge halklarından gördüğü teveccühü, Türkiye'ye duyulan muhabbeti azaltamayacaksınız.''

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiDarbeEgemen BağışTerörgündem
Görüş Bildir