Van'da Bir Okul Daha Yakıldı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

PKK, Van'da Yine Okul Yaktı

PKK, Van'da Yine Okul Yaktı

Van'da PKK yandaşları Hacıbekir Mahallesi Hisar Sokak'ta bulunan ilköğretim okulunu daha yaktı. Okulda yaklaşık 40 bin TL'lik hasar meydana gelirken, polis saldırganları bulmak için araştırma başlattı. Yangından dolayı okul tatil edildi.

Yaklaşık 600 öğrencinin eğitim gördüğü Van Gölü İlköğertim Okulu'na saat 01.30 sıralarında gelen, okulun alt sınıflarındaki demir telleri kesip camları kırarak üst kata çıkan teröristler, bilgisayar odası öğretmenler odası ve idare bölümü ile bazı sınıfları benzin dökerek ateşe verdi. PKK'lılar okula girmeden önce duvarlara, 'Ya anadil ya da hiç', 'Biji PKK' yazıları yazıp güvenlik kameralarını tahrip etti. Okula yönelik saldırı bu sabah görevlilerin gelmesi ile ortaya çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

PKK Van'da Okul Yaktı

PKK Van'da Okul Yaktı

Van'da kimliği belirsiz PKK yandaşları, okula benzin dökerek 4 sınıfı yaktı.

Edinilen bilgiye göre olay, dün gece Hacıbekir Mahallesi'nde bulunan Vangölü İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. Kimliği belirsiz PKK yandaşları, okulun birinci katındaki dersliğin pencere telini kestikten sonra camı kırarak içeri girdi. İkinci kata çıkan şahıslar, burada 1 bilgisayar odası, 1 öğretmen odası, 2 yönetim odası ile bazı sınıflara benzin dökerek ateşe verdi. Bilgisayar odasında meydana gelen patlama, pencere çerçevelerinin sökülmesine ve duvarın yıkılmasına neden oldu. Eğitime ara verilen okuldaki öğretmen ve idarecilerin odaları da tamamen yanarken, sınıflarda ise fazla hasar meydana gelmedi. Polis, okulda detaylı incelemelerde bulunurken, Olay yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekipleri ise olay yerinden topladığı delilleri incelemek üzere Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Polis, olayla ilgili geniş çaplı operasyon başlattı.

Haberin Tamamı İçin:

PKK'lılar Van'da Okul Yaktı

Van'da PKK’lılar bir okulu daha yaktı. 21 Mart 2011’de eğitim ve öğretime açılan Van Gölü İlköğretim Okulu’nda yaklaşık 40 bin TL’lik hasar meydana gelirken, polis saldırganları bulmak için araştırma başlattı. Yangından dolayı okul tatil edildi.

Yaklaşık 600 öğrencinin eğitim gördüğü Van Gölü İlköğretim Okulu’na saat 01.30 sıralarında gelen, okulun alt sınıflarındaki demir telleri kesip camları kırarak üst kata çıkan teröristler, bilgisayar odası öğretmenler odası ve idare bölümü ile bazı sınıfları benzin dökerek ateşe verdi. PKK’lılar okula girmeden önce duvarlara, ’Ya anadil ya da hiç’, ’Biji PKK’ yazıları yazıp güvenlik kameralarını tahrip etti. Okula yönelik saldırı bu sabah görevlilerin gelmesi ile ortaya çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

Van'da Bir Okul Daha Yakıldı

Van'ın Özalp ilçesinin Sugeçer Köyü İlköğretim Okulu dün gece molotof kokteyli atılarak yakıldı. Okul duvarına, "Adil eğitim ya da hiç" yazıldı.

VAN - Van’ın Özalp ilçesinin Sugeçer Köyü İlköğretim Okulu dün gece molotofkokteyli atılarak yakıldı. Çıkan yangında müdür odası ve 2 derslik kullanılmaz hale geldi.
Van’da önceki gün Hacıbekir Mahallesi Hisar Sokak’ta bulunan Van Gölü İlköğretim Okulu yakılmıştı. Dün gece de Özalp’e 15 kilometre uzaklıkta bulunan Sugeçer Köyü’nün 4 derslikli 200 öğrenci kapasiteli okula gelen yüzleri kapalı kişiler, molotofkokteyli atıp duvarına ’Adil eğitim ya da hiç’ yazdıktan sonra kaçtı. Çıkan yangında müdür odası ve 2 derslik zarar gördü. Yangın, olayı haber alan köylülerin çabası sonucu söndürülürken, okulda eğitime de ara verildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AkaryakıtÖğretmenPolisVanolaytatil
Görüş Bildir