PKK Propagandası Yapan 5 TV Kanalı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

PKK Propagandası Yapan 5 TV Kanalı

PKK Propagandası Yapan 5 TV Kanalı

PKK propagandası amacıyla bir dönem Roj TV aracılığı ile yapılan Arapça, Kürtçe ve Türkçe yayınların yerine Türkiye, İran ve Suriye’ye yönelik 5 televizyon kanalı ile yayın yaptığı belirtildi.

Med TV, ardından Medya TV’nin kapatılması üzerine 2004 yılında Danimarka'dan aldığı lisansla yayın yapan Roj TV’in ‘terör örgütü propagandası’ yaptığına dair mahkeme kararı verilmesi üzerine bu kanalın ekranı karardı. Uydu yayını kesilen Roj TV’nin yerine, yayın lisansını Norveç'ten alan ve 2009 yılından sonra bir süre test yayını yapan Sterk TV uydu yayınına başladı. Sterk TV yayına başlarken, "Televizyonumuz Kürdistan'daki farklılıkları, renkleri, kültürel zenginlikleri, ülkemiz ve dünyadaki güncel gelişmeleri değişik program ve bültenlerle ekrana taşıyacak" diye açıklama yaptı. Uydu aracılığı ile Kürtçe ve Türkçe yayın yapan Sterk TV’yi; 24 saat Kürtçe-Türkçe haber ve tartışma programı yayını yapan ‘Nüçe TV’ izledi. Sterk TV ve Nüçe TV ardından aynı frekanstan PKK’nın Suriye ve İran’daki kollarına yönelik dönüşümlü yayın yapan ‘Newroz TV’ adlı ayrı televizyon kanalı açıldı.

Terör örgütü PKK’nın İran’daki kolu PJAK’a propaganda amacıyla Kürtçe yayın yapan ‘Newroz TV’ logosuyla yayın yapılırken aynı frekanstan akşam saatlerinde örgütün Suriye kolu PYD’ye destek vermek amacıyla ‘Ronahi TV’ test yayınına yayına geçti. Ronahi TV’de Suriye’de PKK ve Abdullah Öcalan yanlısı gösteriler ve PYD yöneticilerinin açıklamaları geniş yer buluyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanİranNorveçSuriyeTerör
Görüş Bildir