Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

PKK, Öcalan'a Suikast Girişiminde Bulundu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

PKK, Öcalan'a Suikast Girişiminde Bulundu

PKK, Öcalan'a Suikast Girişiminde Bulundu

Erbil’de aralarında Nizamettin Taş ve Osman Öcalan’ın da yer aldığı eski örgüt yöneticilerinin evlerinin karşısına gizli kamera yerleştirerek suikast hazırlığı yapan 3 PKK’lı fark edilince çatışma çıktı. Çatışmada 1 PKK’lı yaralandı, biri de yakalandı.

PKK, Erbil’- de eski üst düzey yöneticilerine saldırı girişiminde bulundu. Olay, Köysancak’ta 3 PKK’lının, örgütün eski yöneticileri Nizamettin Taş ve Abdullah Öcalan’- ın kardeşi Osman Öcalan’ın evlerinin karşısına gizli kamera yerleştirdiklerinin fark edilmesiyle ortaya çıktı. PKK’lılar 24 saat sonra kameraları almaya geldiklerinde örgütün eski üyeleri tarafından suçüstü yakalandı. Çıkan çatışmada bir PKK’lı yaralandı, diğer iki PKK’lıdan biri yakalandı, üçüncüsü ise kaçmayı başardı.

‘CAN KORKUMUZ VAR’

Olayla ilgili soruşturma sürerken AA’ya konuşan Osman Öcalan “PKK içinde son 3-4 yıldır iç infazlar durmuştu. Abdullah Öcalan, 2006’da iç infazları durdurmuştu. Ancak şimdi bazıları, bu yasağı delmek istiyor. Bizimde can korkumuz var” dedi. Taş ise büyük bir tehlike atlattıklarını söyledi. Taş, olayı şöyle aktardı: “Dağdan gelen 3 kişi, evlerimizin önüne kamera yerleştiriyor. Biz tesadüfen o kamerayı bulduk. Kamerayı 24 saate göre ayarladıkları için akşam tekrar Erbil plakalı bir otomobil ile geldiler. Onlar, kamerayı almak isterken bizimkiler, yakalamak istedi. Bu sırada arbede yaşandı. Maalesef PKK’lılarla eski PKK’lılar arasında çatışma çıktı.” Saldırının direkt kendilerini hedef aldığına dikkati çeken Taş, “Bunların PKK’lı olduğunu biliyoruz. Bunda hiçbir şüphe yok. Başkalarının provokasyonu değil, bu doğrudan PKK kadrosudur. Başarsalardı aslında toplu katliamgibi bir şey düşünmüşler. Evlere baskın öncesi, keşif yapmak isterken tesadüfen yakalandılar. Olay direkt bize yönelik” dedi. Taş neden hedef olduklarına ilişkin soruya ise şöyle yanıt verdi: “Aslında anlaşılmaz bir durumdur. Şimdi Kürt Ulusal Kongresi yapılıyor. Bu kongre, sözde Kürtlerin birliği, barışı amacıyla yapılıyor. Normalde bize saldırı olacak bir ortamyok. Yani tam yumuşama beklenirken tuhaf bir şekilde bu saldırı oldu. Ne amaçla yaptılar, niye yapıyorlar, kimler yapıyor? Cemil Bayık, geçmişte hep arkadaşlarını vururdu. Tekrar bu mudur?

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah Öcalanolay
Görüş Bildir