PKK'nın Lideri Değişti

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

PKK'nın Lideri Değişti

PKK'nın Lideri Değişti

Aksiyon Dergisi'ne göre terör örgütü PKK'nın lideri değişti. İşte derginin son sayısında yer alan ilginç analiz...

Terör örgütü KCK -PKK içerisinde neler yaşanıyor? Bir grup barış çağrıları yaparken diğer, bir başka kanat ise hain saldırılarına devam ediyor? Yeni süreci nasıl yorumlamak lazım Aksiyon dergisi değerlendirdi Terör örgütü KCK-PKK ne yapmayı hedefliyor? Bir taraftan barış çağrıları yapılıyor, diğer taraftan ise saldırılar devam ediyor. Aksiyon Dergisi son sayısında terör örgütü nün içerisinde bulunduğu durumu anlattı. Dağlıca saldırısından sonra PKK içerisindeki çekişme iyice ayyuka çıktı. Uzun süre Karayılan'ın yakınında bulunan bir örgüt mensubu süreci şöyle özetliyor.

ESKİ VE ÖNEMLİ BİR ÖRGÜT MENSUBU: KCK-PKK , YA KENDİNİ BİTİRMEK İSTİYOR YA DA DAHA BÜYÜK BİR GÜÇ OLMA YOLUNDA. AMA BEN PKK'NIN DAHA BÜYÜK BİR BELA OLMAK İSTEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. ÇÜNKÜ ÖRGÜTTE ARTIK 10 KADAR ÜLKENİN ORTAKLIĞI VAR.

Kandil İstihbarat örgütleri ile kaynıyor. PKK içerisinde bir liderlik savaşı var. Görünürde ve kağıt üzerinde Murat Karayılan örgütün lideri. Ancak onun ipi Oslo görüşmelerinde çekildi.

İkinci Oslo görüşmelerine Karayılan çağrılmadı. Hatta konuşulanlardan haberi bile olmadı. Bu süreçte arayışlara giren Karayılan önce İran'a sığındı, vaatlerde bulunarak destek aradı. Karayılan oradan istediğini alamayınca ibreyi İsrail'e çevirdi.

Ve dönüşünde tek lider olduğunu ilan etti. Karayılan'ı tahtından eden ise Bahoz Erdal lakabıyla bilinen Suriyeli Fehman Hüseyin. Bahoz Suriye, İran, Rusya, Almanya, İngiltere ve Türkiye'deki Ergenekon uzantılı derinlerin üzerinde karar kıldığı destek verdiği isim.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaErgenekonİngiltereİranİsrailRusyaSuriyeTerör
Görüş Bildir