Paris'te Suikast! | Cenazeler Binadan Çıkarıldı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

PKK Kurucusu Sakine Cansız Paris'te Öldürüldü

PKK Kurucusu Sakine Cansız Paris'te Öldürüldü

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen silahlı saldırıda aralarında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız ile Fidan Doğan ve Leyla Söylemez adlı genç kadın hayatını kaybetti

İlk bilgilere göre kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Gare du Nord’da bulunan Kürdistan Enformasyon Bürosu’na girerek saldırıda bulundu. İçerde bulunan Sakine Cansız, ile Fidan Doğan ile Leyla Söylemez 3 kişi öldürüldü.

Olay yerinde inceleme yapan polis Cansız ve Doğan'ın başlarından, Söylemez'in ise karnından vurulduğu açıkladı. Polis saldırıda susturuculu silah kullanılmış olacağını ifade etti.

Olay yerindeki Özgür Politika gazetesi muhabiri Selma Akkaya, Fidan Doğan'dan saatlerce haber alınamaması üzerine, arkadaşlarının gece saat 01.00 sıralarında binaya geldiklerinde kapı önünde kan izleri görünce kapıyı kırıp içeri girdiklerini söyledi.

Fransa Kürt Dernekleri Fedederasyonu Başkanı Mehmet Ülker de, "Bir iki arkadaş kapıda kan izleri görüyor. Kapıyı kırıp içeri girdiklerinde, üç kadının infaz edilmiş olduğunu görüyorlar" dedi.

Büronun birinci katta bulunduğu ve işlek bir caddede yer aldığına işaret eden Ülker, katliamın 9 Ocak akşamı saat 18.00 ya da 19.00 civarı işlenmiş olabileceğini söyledi. Ülker, çok profesyonelce yapılmış bir cinayet olduğunu söyledi.

T24

Haberin Tamamı İçin:

Paris'te Suikast: 3 Kürt Kadın Öldürüldü

Paris'te Suikast: 3 Kürt Kadın Öldürüldü

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen silahlı bir saldırıda aralarında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu üç kadın öldürüldü.

Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce düzenlendiği bildirilen saldırıda Kürdistan Ulusal Kongresi Paris temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez adlı kadınlar da öldü.

Fırat Haber Ajansı (ANF), Paris'te merkezi tren istasyonu Gare du Nord yakınındaki Kürdistan Enformasyon Bürosu'na düzenlenen saldırıda, Cansız, Doğan’ın başlarından ve Söylemez'in ise karnından kurşunlandığını bildiriyor.

Bina içerisinde incelemelerde bulunan polis, henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Saldırıda susturuculu silah kullanılmış olabileceği iddia ediliyor.

Akşam saatlerinde düzenlendiği tahmin edilen saldırı, kadınlardan haber alamayan arkadaşlarının sabaha karşı 02.00 sıralarında binaya gelmesi ile ortaya çıktı.

Paris'teki saldırılar, Türkiye'de PKK lideri Abdullah Öcalan ile İmralı adasında resmi kanallardan görüşmelere başlandığı döneme rastlıyor.

Türkiye'deki medya kaynaklarının aktardığına göre, görgü tanıkları, binadaki aşırı kan izlerine dikkat çekerek saldırının susturuculu silahlar ve kesici aletlerle yapılmış olabileceğini de söylüyor.

Fransa İçişleri Bakanı Manuel Valls, işlenen cinayetlerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Saldırı mahallini ziyaret edeceğini belirten Valls, soruşturmayla olayın hızla aydınlatılmasını umduğunu söyledi.

Kürt Dernekleri Federasyonu Paris'te gösteri düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Paris’te bir grubun Kürdistan Enformasyon Bürosu önünde bekledikleri bildiriliyor.

Haberin Tamamı İçin:

Paris'te Suikast! | Cenazeler Binadan Çıkarıldı

Paris'te Suikast! | Cenazeler Binadan Çıkarıldı

Türkiye 'de Abdullah Öcalan ile İmralı'da Kürt sorununun çözümü için yeniden adımlar atılmaya başlarken, Paris'ten PKK 'ya suikast haberi geldi.

PKK'nın Paris merkezindeki Enformasyon bürosuna kimliği belirsiz silahlı kişilerce yapılan saldırıda aralarında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu 3 PKK'lı kadın öldürüldü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

'İçerde'Abdullah ÖcalanFransaİmralıPoliskadınlarolay
Görüş Bildir