Piyasalar Dengede Değil!

 > -

Piyasalar Dengede Değil!

Piyasalar Dengede Değil!

'Kahin' lakaplı ünlü ekonomist Nouriel Roubini, hem kötü hem de iyi habere sevinen piyasa dengeli piyasa değildir diyerek uyardı. 'Kahin' lakaplı New York University ekonomi profesörü Nouriel Roubini, Avrupa'daki krizin gittikçe derinleştiğini ve bunun için uygun önlemlerin alınmadığını ifade etti.

Project-syndicate sitesinde yazdığı "Ateşle oynamak" isimli makalesinde Roubini, piyasaların son zamanlarda hem iyi hem de kötü haberlerle yükseliş yaşadığını hatırlatarak bunların dengeli piyasalarda görülen özelliklerden olmadığını söyledi.

Euro Bölgesi'ndeki resesyonun daha da derinleşeceğini iddia eden Roubini, daha önce gerçekleştirdiği bir kehaneti tekrarlayarak Yunanistan'ın 2013'te Euro Bölgesi'nde olamayabileceğini söyledi.

"İspanya -tıpkı Yunanistan gibi- resesyonun derinlerine savruluyor ve Troyka'dan full kapsamlı bir kurtarma paketine ihtiyacı olabilir" diyen Roubini, Euro Bölgesi'nin çevresinde yaşanan kemer sıkma bitkinliğiyle, çekirdekte yaşanan kurtarma fonu bitkinliğinin yavaş yavaş çakışmaya başladığını ifade etti.

Roubini, "Yakın zamanda ekonomik büyümeyi tekrar rayına koyacak politikalar olmadan parasal birliğin ayrılması engellenemez, sadece ertelenir" dedi.

Yazısını yine bir uyarıyla bitiren Roubini, "Herkes tenekeyi yokuştan aşağı tekmeliyor, ve teneke hem büyük yükselen piyasalar hem de ileri ekonomiler için gittikçe ağırlaşarak duvara doğru yaklaşıyor. Politika yapıcılar ya duvara toslayabilirler ya da ihtiyaç duyulan liderliği ve vizyonu göstererek güvenli bir şekilde engellerler" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İspanyaYunanistan
Görüş Bildir