Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pinterest'in Erkek Kullanıcı Sayısındaki Artış Dikkat Çekiyor

Anasayfa > Gündem

Pinterest'in Erkek Kullanıcı Sayısındaki Artış Dikkat Çekici

Pinterest'in Erkek Kullanıcı Sayısındaki Artış Dikkat Çekici
techkafa.com

Pinterest erkek kullanıcıların dikkatini daha fazla çekmeye başlamış görünüyor.

Önceleri %70-80 civarında kadın üyeye sahip olan Pinterest , üye sayısını katlayarak arttırmayı başarmakla beraber erkek kullanıcılarındaki artış dikkat çekiyor.

Belki çoğumuz bilmiyordur ama Pinterest şu an halka arz edilmemiş bir şirket konumunda bulunuyor ve bu rakamları paylaşmak zorunda değil fakat bazı bilgilerini kamuoyuna duyurdu. Ve Pinterest ’in halka arzı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ama görülüyor ki gelir potansiyeli ve yüksek değerlemesi yakın gelecekte halka arz edilme konusunda olumlu sinyaller veriyor. Verilen bazı istatistiklere göre Pinterest şu anda 5 farklı ülkede ofis bulunduruyor ve Pinterest sitesi 32 dili destekliyor. Ve ayrıca sitenin yüzde 75’lik akış trafiği mobil ağ üzerinden sağlanıyor. Kullanıcı kişilerin cinsiyeti konusundaki istatistik şöyle; siteye üye olan her 3 kişiden 1’i erkek ve bu erkek kullanıcılarındaki artış dikkat çekmekte. Ayrıca gelişen pazarlarda erkek ve kadın kullanıcıların eşitliği söz konusu olmaya başladı. Örnek vermek gerekirse; Kore, Hindistan ve Japonya gibi ülkelerin Pinterest kullanıcıların neredeyse yarısı kadın yarısı erkek kullanıcılardan oluşuyor.

Kaynak: http://techkafa.com/pinterestin-erkek...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?