Pilot, Pkk Tuzağını Son Anda Farkederek Faciayı Önledi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Pilot, Pkk Tuzağını Son Anda Farkederek Faciayı Önledi

Pilot, Pkk Tuzağını Son Anda Farkederek Faciayı Önledi

Teröristlerin, Tunceli’nin Ovacık ilçesi kırsalında bir haftadır etkin bir şekilde yaptığı yol kesmenin, büyük bir tuzağın planı olduğu öğrenildi. Teröristlerin, Ovacık karayolunda yol kestikten sonra kaçtıkları, alana askeri birlikleri ve helikopterleri çekmeye çalıştıkları anlaşıldı. Bölgede halen devam eden operasyonda 2 terörist ölüdürüldü, 4 terörist yaralandı.

Bölgede sık sık yol keserek güvenlik güçlerini tahrik edip üzerlerine çekmek isteyen PKK’lı teröristlerin, askerleri taşıyan helikopterlere haince bir tuzak kurdukları ortaya çıktı.

Tunceli kırsalında, dağlık alanlarda helikopterlerin inebilecekleri düzlük alanları önceden tespit eden teröristlerin, buralara bomba yerleştirdikleri tespit edildi. 15 kişilik bir grup oldukları belirlenen teröristlerin, Ovacık karayolunda yol kestikten sonra kaçtıkları, alana askeri birlikleri ve helikopterleri çekmeye çalıştıkları anlaşıldı.

Teröristlere yönelik sabah saatlerinde Skorsky tipi helikopterlerle bölgeye gönderilen jandarma özel harekat timleri, dağlık alanda müsait bir zemine indirilmek istendi. Ancak helikopter pilotunun, iniş yapmayı planladığı zemindeki toprak alandan kuşkulanarak iniş yapmaması büyük bir facianın önlenmesini sağladı. Pilot, zemindeki toprağın kazıldığını, bir tuzağın olabileceğini düşünerek, helikopteri alana indirmeyerek geri döndü. Daha sonra alana gelen güvenlik güçleri, zemine, tahrip gücü çok yüksek bir bombanın yerleştirildiğini tespit etti. Bomba, etkisiz hala getirildi.

2 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 4 TERÖRİST YARALANDI

Güvenlik güçleriyle PKK’lılar arasında kurulan ilk sıcak temasta 2 terörist öldürüldü, 4 terörist yaralandı. Helikopterlerin askerleri indireceği ormanlık alana PKK’lıların kurduğu bombalı tuzaklar imha edildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tunceli
Görüş Bildir