Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Pikachu'nun Elektrik Şokuna Maruz Kalmış Gibi Hissettiren Çok İlginç Pokemon Teorisi

24bPAYLAŞIM

Pokemon'u izlediğimiz zamanlarda bir efsaneye tanıklık ettiğimizin farkındaydık ancak üzerinden yıllar geçtikten sonra bile bu kadar çok gündemde kalacağını tahmin etmiyorduk.

Şu sıralar Pokemon GO oyunu da aldı başını gitti. Çok sevdiğimiz çizgi film, uzun zaman sonra gündemi bu kadar fazla meşgul etmişken Pokemon'a bakış açınızı değiştirebilecek bir teoriden bahsedelim. Bazıları için epey şaşırtıcı olacaktır.

'lazy demon' kullanıcı adlı bir arkadaşın kendi cümleleriyle... (küçük ekleme, çıkarmalar haricinde)

Ekleme: Yazının ilk paylaşıldığı yer burası

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/46297732

Hayatınızda Pokemon izlediyseniz, sevdiyseniz ve orada yaşamak istiyorsanız, bir kez daha düşünmeniz gerekli.

İlk olarak; pokemonlar, poketoplarının içinde n'apıyorlar sorusu geldi aklıma.

Eğer kuantum transferiyle ilgili bir şeyler biliyorsanız, bir şeylerin ışınlanabileceğini ve bunun yansıyan birkaç ayna düzeneği temel alınarak yapıldığını biliyorsunuzdur; bilmiyorsanız da öğrendiniz.

Böylece fiziksel şeyler data olarak bir yerden bir yere aktarılabiliyor.

(Poketoplarının içi aynalıdır. Fark ettiyseniz Pokemon dünyasında ışınlanma o kadar garip bir şey değil). Poketopları ışınlanabiliyorlar, 6'dan fazla pokemon yakaladığınızda olduğu gibi. Pokemonlarınız poketoplarının içinde durmuyorlar, sadece bir yere aktarılıyorlar ama neresi?

Şimdi poketoplarını burada bırakıp en büyük problemlerden biri olan Ash'in babasını ele alalım.

Ash'in babasına ne oldu? Ya da diğer bütün çocukların ailelerine...

Brock niye bi' ton çocuğa 10 yaşındayken bakmak zorunda kalmış?

Çünkü petrol ve enerji kaynaklarının azalmasından dolayı büyük bir savaş çıkmış ve büyük bir olayda bütün askerler ölmüş. Efsanevi pokemonlar yüzünden ya da benzer nedenlerden dolayı Ash'in babası da ölü. Belirli bir yaş üstü erkekler ölü, hatta çok sayıda kadın da. Neredeyse çocuk oranının %1'i kadar yetişkin var.

Peki bunu baz alırsak, Ash'in seyahetlerine kim para sağlıyor? Ya da Gym liderlerinin parasını kim ödüyor? Jenny ve Joylar'ın parasını?

Devlet? İşte asıl eksikliklerden biri: Pokemon dünyasında bir demokrasi örneği veya krallıklar yok. Sadece belediyeler var ama başta kim var? Savaşı kim kazandı?

Tabii ki savaşa silah sağlayan kişiler...

Silph şirketi; poketopları, pokedexleri, hatta pokemonları en başta üreten ilk ve tek şirket.

Bu şirket "unknown(bilinmeyen)" adındaki ilk pokemonu uzaylı DNA'sından üreten şirket.

(Arceus olayı tam bir yalan, pokedexi kendileri üretiyorlar ve pokemonlara meşruluk kazandırmak için kullanıyorlar.) (Pokemonların yapay olarak üretilebileceğini Mewtwo'dan biliyoruz.) (Arceus'u tanrı olarak tanıyan bir pokedex var ama "unknown" kaynağı bilinmeyen pokemon olarak geçiyor, orada bir yalan olduğu açık.)

Ve bu şirket her şeyin sahibi. Bütün marketlerin, pokemon hastanelerinin, bütün her şeyin... Hatta Jenny ve Joylar'ın bile.

Bizim ekip nereye giderlerse gitsinler Jenny ve Joylar birbirlerinin kopyası gibiydiler.

(Bulut Atlası'nı izlediyseniz oradaki klon üreten şirketlerin yaptığı gibi düzeni sağlamak için üretilmişler.)

Bu şirket her şeyin tek yöneticisi. Peki, petrol savaşından sonra düzen nasıl sağlanmış?

Küçük çocuklara doğada üreyen başıboş pokemonları avlatarak. Pokemonları avlıyorlar ve geliştiriyorlar, niye? Şampiyon olmak için... Gotta catch em all!

Peki, niye hepsini yakalamak zorundasın, neden herkes pokemon yakalamaya çalışıyor ve pokemon yakalamak neden bu kadar çok özendiriliyor?

Etrafta hiç enerji üreten bir şey gördünüz mü?

Birkaç Pikachu'dan oluşan jeneratör hariç. (Bu da benim teoirimi destekliyor.) İşin asıl başlangıcı o eski Pikachu jeneratörü.

İşte büyük cevap: Pokemonları enerji kaynağı olarak kullanıyorlar. Pokemonlar, poketoplarıyla yakalandıklarında bir yerde saklı tutuluyorlar, tıpkı Matrix'te makinelerin insanlara yaptığı gibi.

Silph de pokemonlardan enerji topluyor, o yüzden çocukları yakalamaya teşvik ediyor. Ash'in harçlığını bu şirket veriyor; o yüzden pokemon hastanesi bedava, o yüzden hiç benzinci yok, hava o yüzden bu kadar temiz.

Ve can alıcı nokta: İşte bu yüzden Pikachu, poketopuna girmek istemiyor.

Peki, Roket Takımı bu işin neresinde?

Büyük savaştan hayatta kalan patronları Giovanni ile pokemonları çalmaya ve en güçlü pokemonu elde etmeye çalışıyorlar ki Silph'i devirebilsinler.

Giovanni gerçeği biliyor ama terörist muamelesi görüyor. Halbuki Giovanni'nin gerçekten birini incittiğini gören var mı? Giovanni aslında devrimci lider ve Roket Takımı bir avuç devrimci. Dünyayı yöneten tek şirket tarafından terörist olarak lanse ediliyorlar sadece.

Bu sözlerin bir anlamı olmalı değil mi?

"Dünyayı yok olmaktan kurtarmak için!
Tüm insanlığı ulusumuzla birleştirmek için!
Gerçeğin ve sevginin kötülüklerini açığa vurmak için!
Amacımız yıldızlara ulaşıncaya kadar!"

Dünyayı yok olmaktan kurtarmak, ulus-devlet gerçeğini ve sevginin kötülüklerini açığa vurmak? Nasıl yani der gibi oldunuz, evet.

Pokemon; pokemonların avlandığı, enerji üretmek için kullanıldığı ve bunları çocuklara yaptıran tek büyük şirket tarafından yönetilen bir kaos ütopyasıdır.

Hem de 1984'ten, Cesur Yeni Dünya'dan, Matrix'ten ve Bulut Atlası'ndan daha karmaşık bir şekilde. Ve bu hikaye allı pullu anlatılmaktadır. Gerçeği bilenin ağzından değil, Silph'in ağzından mutlulukla reklamı yapılarak.

Ve siz de uyutularak bunu yediniz, Pokemon dünyasını mükemmel sandınız, orada yaşamak istediniz.

Verilmeye çalışan mesaj da bu, şirketler zaten her şey yolundaymış gibi hissetmenize neden olarak sizi köle haline getiriyorlar; yavaşça ısınan su ve kurbağa misali.

Her şey mükemmel! Hadi gidip Pokemon yakalayalım, birilerinin dünyayı tek başına yönettiği bir yerde her şey yolundaymış gibi gözükür.

Eveett, teori bu şekildeydi. Bir de senin düşüncelerini alalım?

Bana bir aydınlanma geldi şahsen.
Arkadaş fazla uçmuş, pek inandırıcı değil.
Bazı kısımları mantıklı, bazı yerlerde saçmalamış.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yagiz-irisoy

ben o dolaşma olayını biliyom

legendery-dragon

pokemonlar kaynak olarak kullanılıyor ozaman neden poketopundan çıkınca sağlıklı oluyolar iyileştiriyolar desek y tedavi sırasında çağrılırsa ama hiç görülmedi öyle bişey

tc-ahmet-ozan-sen

Bütün bu bilgilerin kaynağı da ekşideki işbu giridir:

tc-ahmet-ozan-sen

Yazar arkadaş, orijinal girideki "yemek işini nasıl hallettikleri de geçmiyor, ölen Pokemonları veya insanları mı yiyorlar?" önermesini çıkarmışsın. Cevabı evet; savaşta ölenleri falan değil ama etlik Pokemon da yetiştiriliyor (Taurus gibi), Eggsecute gibi yumurta Pokemonlarının yanısıra diğer cinslerin yumurtaları da yeniyor, balık Pokemonlar tutuluyor vs. Animeyi çocuklara da sataiblmek için olacak, "Taurusburger yiyelim mi gençler" veya "bir Eggsecute omleti çekti ki canım" ya da "acıktık, şuradan Magikarp avına geçelim suşisini kurarız" vs diyaloğlar yok.

sahinaa

Saçmalığın daniskası. Yok poke topuna giren pokemonların güçlerini kullanıyorlarmışmış felanmış. Mağdem böyle bir sistem var poketopları neden bu kadar serbest bir sistemle çalışıyor neden pokemonlar kafalarına göre poketoplarından çıkabiliyor diye sorarlar adama. 5000 yıllık pokemonlar var 5000 yıldır bu şirket mi dünyayı yönetiyormuş. Bunu yazana göre pokemonları bu şirket yaratıyormuş. İşin en acıklı kısmıda Arceus'a yalan demesi. Dialga zamanı manipüle edebiliyor, Palkia ise uzayı manipüle edebiliyor Giratina'da manipülasyondan etkilenmiyor ve dengeyi koruyor. Arceus geldiğinde ise bu kadar güçlü yaratıklar çöp gibi oluyor bu da Arceus'u tanrı sınıfına koymak için yeterli. Pokemonda diğer bütün animeler gibi manga yazarı tarafından yazarına para kazandırmak amacı ile yapılmış bir yapım. Ayrıca şunuda ekleyeyim Brock'un anne ve babası yaşıyor Brock Ash ile gezmelerdeyken Brock'un babası gym liderliği yapıyor.

ridvan-faruk-erisik

En basta brock un annesini olmus yaptılar brock annem babamın gidisine dayanamadı diyor

Görüş Bildir