Petrol Gerilemeye Devam Ediyor!

-

Petrol Gerilemeye Devam Ediyor!

Petrol Gerilemeye Devam Ediyor!

Ham petrol fiyatları, ABD'de petrol stoklarındaki artış ve Çin ve Japonya'dan gelen verilerin küresel yavaşlama endişelerini beraberinde getirmesiyle geriliyor. 91 dolar seviyesine gelen ABD ham petrolünün bu haftaki kaybı yüzde 8.5'e ulaştı.

Petrol fiyatlarında yaşanan son gelişmelere ilişkin değerlendirmede bulunan İntegral Menkul Değerler Analisti Ozan Batu, petrol fiyatlarının haftaya 99,30 direnç seviyesinden yatay bir başlangıç yaptığını belirterek, “Geçen salı günü açıklanan Amerikan Petrol Enstitüsü haftalık ham petrol stoklarında beklentilerin üzerinde 2,43 milyon varil artış sergilenmesi sonrası 96,40 direnç seviyesinden satışların hız kazandığını görmüştük” dedi.

Batu, “Geçen gün açıklanan ham petrol envanterlerinin de benzer şekilde beklentilerin oldukça üzerinde stok fazlası vermesi, OPEC Genel Sekreteri El Badri'nin dünyada petrol sıkıntısı olmadığını söylemesi ve Suudi Arabistan'ın üretimi artırabileceği spekülasyonlarının ön plana çıkarak satışların sert bir şekilde etkisini artırarak 95,40 destek seviyesi aşağı yönlü kırıldı” değerlendirmesinde bulundu.

Teknik olarak petrol fiyatlarının uzun vadede halen düşen bir trend içerisinde hareket etmekte olduğunu kaydeden Batu, “Haziran ayından itibaren yani orta vadede ise, yükselen trendini son düşüşler sonrası aşağı yönlü kırdığını görmekteyiz” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriÇinJaponyaSuudi Arabistantrend
Görüş Bildir