Persona Sergisi Artnext'de

 > -

Persona Sergisi Artnext'de

Persona Sergisi Artnext'de

Persona , Türkçe karşılığıyla maske , bireyin günlük yaşamındaki ihtiyaçlarını elde edebilmek için geliştirdiği tavrı tanımlar. Çağdaş yaşam içerisinde varolabilmek, uyum sağlayabilmek için çeşitli maskeler takılır. Otomatikleşen bu maskeler git gide gerçek benliğimizin yerini alır.

Sergide yer alan sanatçılar bu fikirler ışığında yapıtlarını oluşturdular. Güncel sergi alanında yer alan 3 farklı Sergileme Odası ve Koridor Alanına yayılan sergi 18 Ekim’de izleyici ile buluşacak.

Taşkın Esin’in Bighorn, Gergedan, Fil ve Geyik gibi hayvan formlarını kullanarak hazırladığı 4 farklı Polyester heykeli RED-Video Room’da sergileniyor. İşlerden biri 2 projeksiyonla heykelin üzerine görüntünün yansıtıldığı video maping tekniği ile derinleşiyor. 3. Boyuttan 4. Boyuta taşınan eserler teknoloji ve insan algısının ilerlemiş düzeyine göndermede bulunuyor. İşler, bilincin evriminde hayvansı enerjilerden bugünkü düzeye gelen insanın bir göstergesi halini alıyor. Duvara asılı hayvan kafaları insanlığa ait en eski anılarda yaşayan izleri izleyiciye hatırlatıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir