Perihan Mağden'den Tepkilere Yanıt: "Saydırın 140 Vuruşluk Yiğitler!"

 > -
Perihan Mağden'den Tepkilere Yanıt: "Saydırın 140 Vuruşluk Yiğitler!"

Münevver Karabulut’un katili Cem Garipoğlu’nun intiharı ardından yazdığı bir yazısında, “ Cem Garipoğlu’na haksızlık yapmışız ” sözleriyle tepki çeken gazeteci-yazarı Perihan Mağden, Taraf gazetesindeki köşesinden gelen eleştirilere ve tepkilere yanıt verdi.

Yazısında, 2006 yılında kaleme aldığı " Vicdani Red bir insan hakkıdır " yazısından dolayı uğradığı ' linci ' hatırlatan Mağden, " Cem Garipoğulu’nun kendini öldürmesinin ardından kaleme aldığım yazı üstüne, Twitter’da düzenlenen sürek avında bana yapıştırılmaya çalışılan etiketler/ yaftalar da aynen öyle, " savunusunda bulundu.

Mağden, " Garipoğlu yazımdan iki-üç alâkasız tasviri/ lafı cımbızlayarak, nasıl da kadına şiddeti savunan dilin yanında yer aldığıma dair kısa ve özensiz bir yazının, beni sazanlık/ trollükle suçlayan Müneccim 1 Köşe yazarının dışında; yazı da yok! " dedi.

Mağden, yazısına yönelik tepki gösterenleri ise, " İşaret etmek istediğim en mühim husus ise: Saldırgan’ın diline olan düşkünlük, nefret ettiğin/ siyaseten tam da karşısında durduğunu “farz” ederek tüm gün saydırdığın Lider’e benzeme halleri(n), " sözleriyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a benzetti.

Yazısının devamında ise dikkatleri sosyal medyada kullanılan çeken Mağden, şunları söyledi:

(...) Hiçbir mevzuyu tartışmanın, anlaşamasak da, “karşı” tarafın söylediğini dinlemenin/ anlamanın/ algılamanın hiçbir ihtimalini, bırakmıyoruz artık Bu Topraklar’da. Anında (140 harfle filan) bombalıyoruz!

Böylece de giderek içine battığımız hukuksuzluk, adaletsizlik, mantıksızlık diktasını/ batağını HAK EDER hale mi geliyoruz, kendimizi getiriyoruz?

Nedir bu trajedi?

Saydırın 140 vuruşluk yiğitler!

Bu konuyu da, tartışmayalım.

Mağden'in yazısının tamamı için tıklayınız...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Recep Tayyip ErdoğanTwitter
Görüş Bildir