Pedofiller ve Eski Suçlular da Google'dan 'Unutulma Hakkı' Talep Ediyor

 > -

Pedofiller ve Eski Suçlular da Google'dan 'Unutulma Hakkı' Talep Ediyor

Pedofiller ve Eski Suçlular da Google'dan 'Unutulma Hakkı' Talep Ediyor

Avrupa Birliği Adalet Divanı (ABAD) bir İspanyol’un geçmişe yönelik bazı bilgilerinin Google ‘ın arama sonuçlarından silinmesine hükmetmesi üzerine pedofiller, geçmişte bazı skandallara karışmış politikacılar ve suçlular da ‘unutulma hakkı’ndan yararlanmak istedi.

Independent’ın haberine göre 18 yıl önceki borç durumu ve mülkünü zorla satmak zorunda kalmasına yönelik bilgilerin çıkması gerekçesiyle ABAD’a başvuran Mario Costeja ‘nın davayı kazanmasının ardından benzer talepler de arttı.

Haberde eski bir İngiliz politikacının, isimleri internette anılan bazı pedofillerin ve geçmişte cezaevine girmiş bazı kişilerin, kendisi hakkında internette olumsuz yorumlar yapılan bazı doktorların da benzer bir karar için ABAD’a başvurduğu belirtildi.

Mario Costeja’nın kararını ‘hayal kırıklığı’ olarak değerlendiren Google, bu taleplerin karşılamasının imkansız olduğunu ve bunun için ‘ içerik kaldırma ordusu ‘ kurmaları gerektiğini söylerken, önümüzdeki günlerde daha detaylı bir açıklama yapacaklarını ifade etti.

  • Diken
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiDeepMindGoogleİngiltere
Görüş Bildir