Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Patlayan Hovarboard Yüzünden Amazon'a Rekor Dava

 > -

Amerika'da yaşayan bir aile, dünyanın en büyük internet alışveriş sitelerinden biri olan Amazon'dan aldıkları hovarboardun patlaması ve evlerinde yangın çıkmasına sebep olduğu için Amazon'a dava açtı. Aile Amazon'dan 30 milyon dolarlık tazminat talep ediyor.

Hovarboardlar Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelindeki pek çok ülkede oldukça popüler durumda. Bu cihazları satan firmalar, bazen standartların altında kalan ürünlerini de satışa sunuyor. 

Ucuza getirilen bu ürünlerin bir kısmı bataryalarındaki patlamalar ile ufak yangınlara neden oldu.

LOG'da yer alan habere göre bu haberlerin yoğunluk kazanmasıyla birlikte Amazon bahsi geçen cihazların satışını durdurdu ancak Amerikalı bir aile için çok geç kalınmıştı.

Nashville'de yaşayan Fox ailesi Amazon üzerinden bir hoverboard satın almıştı.

Ocak ayında cihazın bataryasında yaşanan sıkıntı evlerinde büyük bir yangının çıkmasına neden oldu...

Herhangi bir can kaybı yaşanmasa da, büyük maddi zarar uğrayan aile mağduriyetlerinin karşılanmasını istiyor.

Yaşanan talihsiz olayın ardından ailenin avukatı ürünün satıcısını bulmak için harekete geçti ancak bu çabası başarısızlıkla sonuçlandı. 

Durum böyle olunca uygunsuz bir satıcıya sitelerinde yer veren Amazon'a yöneldiler.

Tennessee eyaletinde geçerli olan bir yasa satıcının bulunamadığı durumlarda, yaşananlardan aracı kurumun sorumlu tutulmasını sağlıyor. Fox ailesi de buna dayanarak Amazon’dan 30 milyon dolarlık tazminat talep ediyor.

Mağdur aile geçtiğimiz hafta tazminat davası için mahkemeye başvuruda bulundu. Amazon’a açılan bu davanın ne şekilde sonuçlanacağı merakla bekleniyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir