Paşa Oğlunun Askerliğine İnceleme!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Paşa Oğlunun Askerliğine İnceleme!

Paşa Oğlunun Askerliğine İnceleme!

Tuğgeneral Şahin Tarlan’ın oğlunun Hakkari'de yaptığı askerlik sırasında 3 ay izinli olması gerekçesiyle inceleme başlatıldı.

Tarlan’ın Hakkari’de vatani görevini yapan oğlu Kıvanç Tarlan’ın, askerliğinin sonuna doğru 2 ay rapor ve 1 ay izin alması dikkat çekince Genelkurmay Başkanlığı inceleme başlattı.

Eski Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Hizmetleri Komutanı, emekli Tabip Tuğgeneral Şahin Tarlan’ın oğlu Kıvanç Tarlan, askerliğini terör olaylarının oldukça arttığı Hakkari’de yaptı.

Kıvanç Tarlan göz doktoru olduğu için yedek subay kadrosuna alındı ve geçen yıl kasım ayında birliğine teslim oldu. Dağıtımı Hakkâri’ye çıktı. Tüm sıradan askerler gibi o da vatani görevini yapmaya başladı.

2 ay rapora inceleme

Habertürk'ten Yasemin Güneri'nin haberine göre; Kıvanç Tarlan, askerliğinin son iki ayında rapor alınca “Acaba babasının torpiliyle mi aldı?” soruları akıllara geldi. Babası, TSK Sağlık Hizmetleri’nin eski komutanı Şahin Tarlan’ın yayımladığı bir ‘emir’ yazısında, “Görevi başındaki hiçbir asker, izne gitse bile ameliyat olmayacak” şeklinde ifade kullandığı iddia edildi.

Genelkurmay inceleme başlattı. Soruşturma açılıp açılmayacağına savcılık karar verecek.

Kıvanç Tarlan konuştu

Kıvanç Tarlan, rahatsızlığından dolayı izindeyken Merkez Komutanlığı’na başvurduğunu ve oradan aldığı sevkle Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tedavi olduğunu belirterek, “Ben zaten askerlik görevimi icra ettim. Hastanede yatarak tedavi gördüm. Terhisten sonra Erzurum Horasan’ da mecburi hizmete başlayacağım. Ben, özel bir hastalık geçirdim. Plastik cerrahi ile ilgili bir ameliyat oldum. Konumum itibarıyla, yani babamın paşa olması dolayısıyla böyle bir iddia ortaya atılmış olabilir. Babamın durumu benimrahatsızlığımı tedavi ettirmeme engel olmamalı. Ben de doktorum. Ben o bölgede askerlik yapmayı zaten istiyordum. Kısmet oldu. Güzel bir deneyimoldu. Hakkâri’de askerlik yaptığımiçin gurur duyuyorum” dedi

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ErzurumHakkariTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir