Paris Saldırılarında 'Dokuzuncu Saldırgan'

-
Abone ol

Fransa’nın başkenti Paris’i kana bulayan intihar saldırılarını düzenleyen teröristlerin sayısının 9'a çıktığı bildirildi.

Fransa’nın başkenti Paris’i kana bulayan intihar saldırılarını düzenleyen teröristlerin sayısının şu ana kadar belirlenenden daha fazla olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Polis, 10. Bölge'deki kafeteryalara düzenlenen saldırının güvenlik görüntülerinden hareketle, kendini havaya uçuran İbrahim Abdeslam ve kaçtığı belirlenen kardeşi Salah Abdeslam’ın dışında üçüncü teröristin daha varlığını tespit etti.

Aranan saldırganlardan Salah Abdeslam

BFM kanalı, son tespit edilen teröristin varlığı ile toplam üç bölgedeki saldırılara katılanların sayısının 9’a ulaştığını bildirdi.

Öte yandan adli polis, Stade de France’daki intihar saldırısını gerçekleştiren ve yakınında Suriye pasaportu bulunan kişinin gerçek kimliğine ulaşabilmek için kamuoyuna çağrı yaptı.

https://twitter.com/PNationale/status/666695443296972800

Çağrıda, fotoğrafı yayınlanan kişi hakkında bilgiye sahip olanların derhal polise haber vermeleri istendi.

Teröristler uyuşturucu aldı iddiası

Bu arada, Le Point ve L'Express dergilerinde çıkan haberlerde polisin, teröristlerin saldırı öncesinde uyuşturucu almış olabilecekleri ihtimalini ciddi bir şekilde değerlendirdiği bildirildi.

Saldırılarla ilgili aranan Salah Abdeslam’ın, Paris yakınlarında kiraladığı iki otel odasına yapılan baskında da şırıngalar bulunduğu belirtilen haberlerde, bu şırıngaların ya patlayıcıların hazırlanmasında ya da uyuşturucu almak için kullanılmış olma ihtimali üzerinde durulduğu bildirildi.

AA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir