Pamukoğlu'ndan TSK'nın Uygulamasına Eleştiri

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Pamukoğlu'ndan TSK'nın Uygulamasına Eleştiri

Pamukoğlu'ndan TSK'nın Uygulamasına Eleştiri

Yaptığı sert açıklamalarla gündeme gelen Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"PKK İSTESE YAPAMAZDI"
Pamukoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarla yeniden gündeme gelen Uludere meselesiyle ilgili, olayın PKK tarafından fazlasıyla proveke edildiğini belirtti. Pamukoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Tam 2012'ye girmek üzereyken, uçaklarla kaçakçı ve katır vurdular. 30'dan fazla köylü, 20 kadar katır öldürdüler. Neymiş, bunlar PKK'lıymış!.. Bölgede, sınır hattında bir metre arayla asker diziliyken ve bu gelip gitmeleri iki tarafta bal gibi bilirken, şu hale bak. PKK yurtiçi ve yurtdışı tüm imkanlarını kullansa böyle bir propaganda yapamazdı. Bunlar, PKK adına yapmayı başardılar. Uyduruk meclis komisyonu hala müsebbip arıyor!. Savcı da işin üzerinde!. Yürütmenin başı da açıklama yaptı: Uludere ile kürtaj aynı şeydir!."

ASKERİN UÇAKLA TAŞINMASI
Terör örgütü PKK'nın askeri konvoylara kurduğu hain tuzaklara engel olmak için Türk Silahlı Kuvvetleri'nin asker geliş-gidişlerini havadan yapmasını da eleştiren Pamukoğlu; "PKK otuz yılda yapamadığını yaptı, 7 ayda, Şemdinli, Yüksekova, Hakkari, Çukurca alanına tam yerleşti. Bir seri eylemlerle, neredeyse her gün şehit verildi. Bazen günlük kayıplar 8-10'a yükseldi. Ve ilk kez ana yola kurulan bir pusu ile 10 asker şehit, 70 asker yaralandı. Yani bir eylemde 80 asker saf dışı edildi. Bu geçen 30 yılın rekorudur. Artık ulaştırma ana mihverleri ve tali yollar PKK'nın kontrolünde olduğu için de TSK asker geliş gidişlerini helikopter ve uçaklarla yapma kararı aldı!. Ne ihtişamlı bir karar bu böyle, anlamı için akıl mı lazım!" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanHakkariOsman PamukoğluRecep Tayyip ErdoğanŞehitTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir