Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cinayet Büro Ekipleri Harekete Geçti: Palu Ailesi Gözaltında

 > 
2.7bPAYLAŞIM

"Müge Anlı ile Tatlı Sert" programına kızları ile torunlarının kayıp olduğunu iddia ederek başvuran ve çocuğa yönelik istismar, cinayet, aile içi şiddet iddialarıyla günlerdir Türkiye gündeminde olan Palu ailesiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Kocaeli Körfez Başsavcılığı, aile fertleri hakkında "kasten öldürme" suçlamasıyla gözaltı kararı verdi. Karar, canlı yayınlanan programda son dakika gelişmesi olarak duyuruldu. 

Gözaltıların "Meryem ve Melike Tahnal" soruşturması ile ilgili olduğu belirtildi.

Meryem Tanhal (35) ve Melike Tanhal'ın (8) cansız bedenlerinin Tütünçiftlik sahiline gömüldüğü iddiasıyla arama çalışmaları devam ederken, Palu ailesine yönelik operasyon başlatıldı.

Gelişme ilk olarak "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında canlı yayında duyuruldu.

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Palu ailesinin evine baskın düzenlendi.

Cumhuriyet Başsavcılığı, anne Havva Palu, baba Harun Palu, çocukları İsa Palu, Fatih Palu ve Ayşe Palu hakkında gözaltı kararı verdi. 

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro amirliği ekipleri savcılığın talimatı üzerine Palu ailesinin evine geldi.

Önceden takipsizlik kararı verilen dosyanın yeniden açılması ile Palu ailesinin evinde arama yapılırken, aile bireyleri gözaltına alındı.

O anlar kameralara böyle yansıdı 🎥

Palu ailesinin evi aranırken, fertlerin telefonları da incelenmek üzere toplandı.

Gözaltı haberinin duyurulması ardından, aileyi etkisi altına aldığı iddia edilen Tuncer Ustael, canlı yayında suçlamaları reddetmeye devam etti.

Bir süre sonra Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael de İstanbul'da polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Böylece gözaltı sayısı 7'ye yükseldi.

Tuncer Ustael gözaltına alınırken stüdyodan alkışlar yükseldi. Müge Anlı canlı yayında gerçekleşen gözaltı anlarını "İşte tüm Türkiye'nin beklediği an" diye yorumladı. 🎥

Gözaltına alınan Palu ailesinin üyeleri sağlık kontrolünden geçirildi. Emine Ustael, gazetecilerin sorularına "iftira" yanıtını verdi.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Öte yandan 11 yıl önce kaybolan ve öldürüldüğü ileri sürülen Meryem ile kızı Melike Tahnal'ın cesedinin gömüldüğü belirtilen bölgedeki kazı çalışmalarına devam ediliyor.

Polis ve olay yeri inceleme ekipleri, kazı alanında iş makinelerinin açtığı yerlerde delil ve bulgu arama faaliyeti yürütüyor

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir