Özkök: 'Ahmet Kaya İçin Attığım Manşeti Yanlış Anladılar'

 > -

Özkök Öldürülme Korkusu Mu Yaşıyor? | Gazeteport.Com

Özkök Öldürülme Korkusu Mu Yaşıyor? | Gazeteport.Com

Hürriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, halen risk altında olduğunu ima etti.

CNN TÜRK'te Enver Aysever'le "Aykırı Sorular" programına konuk olan Hürriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, 28 Şubat olayından Ahmet Kaya manşetine kadar, görev başında geçirdiği hareketli günlere dair düşüncelerini anlattı.

Çetin Emeç ve Abdi İpekçi'yi hatırlayınca öldürülmediği için kendini şanslı saydığını dile getiren Ertuğrul Özkök, halen daha risk altında olduğunu ima etti.

CNN TÜRK’te, Enver Aysever’le Aykırı Sorular programına konuk olan Hürriyet Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, 28 Şubat olayından, Ahmet Kaya manşetine kadar, görev başında geçirdiği hareketli günlere dair düşüncelerini anlattı.

Çetin Emeç ve Abdi İpekçi’yi hatırlayınca öldürülmediği için kendini şanslı saydığını dile getiren Ertuğrul Özkök, halen daha risk altında olduğunu ima etti.

“Bugünün medyasını toplum suskunluğu nedeniyle yargılayacak”

Ertuğrul Özkök, Ahmet Kaya konusundaysa gazetenin başındayken verdiği “Vay Şerefsiz” manşetinden pişmanlık duyduğunu dile getirdi.

Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmenliği döneminde Türkiye’nin çok karmaşalı günler geçirdiğine değinen Özkök, o yıllarda olaylara seyirci kalmayıp her şeyi toplum duyurmaya çalıştığı için kendisinin şu an ön plana çıktığını söyledi.

Ertuğrul Özkök, en ağır eleştirisini ise bugünün medyasına yaparak, “Ben görevdeyken fazla konuştuğum için eleştirildim ama, bugün yine zor bir dönem geçiren Türkiye’deki medya, ilerde her şeyi susarak izlediği için eleştirilecektir” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Ertuğrul Özkök: Ahmet Kaya için attığım başlığı yanlış anladılar!..

Ertuğrul Özkök: Ahmet Kaya için attığım başlığı yanlış anladılar!..

Özkök, Çetin Emeç ve Abdi İpekçi'yi hatırlayınca öldürülmediği için kendini şanslı saydığını dile getirdi ve halen daha risk altında olduğunu ima etti.

28 Şubat sürecinden, Ahmet Kaya için atılan hedef gösteren manşetlere kadar ilginç çıkışlar yapan Ertuğrul Özkök, Ahmet Kaya için attığı “Vay şerefsiz” başlığınının yanlış anlaşıldığını savundu ve, “Pişman olsam ne yazar. Pişmanım tabi canım bugün atmazdım o manşeti” dedi.

CNN Türk'te Enver Aysever'le "Aykırı Sorular" programına konuk olan Hürriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök canlı yayında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Çetin Emeç'i hatırlattı, öldürülebileceğini ima etti!

"Hürriyet'in yayın yönetmeni ya da sahibi olduğunuzda kafadan eleştirilmeyi göze alıp oraya oturacaksınız. Daha riskli yanları da vardır Hürriyet'in yayın yönetmenliğinin. Benden önceki öldürüldü. Ben şanslıydım, henüz öldürülmedim. İnşallah olmaz ama Çetin Emeç öldürüldüğünde Hürriyet'in genel yayın yönetmeni değildi, yayın yönetmenliğinden ayrıldığınızda başınızdaki riskler gidiyor diye bir şey yok. Ben şanslıydım iki defa bombadan kurtuldum."

'Bugün o manşeti atmazdım'

Ahmet Kaya için atılan "Vay şerefesiz" manşetinin yanlış anlaşıldığını savunan Özkök, "şerefsiz lafı Ahmet Kaya'nın çok sevdiği laflaradan biriydi. Şerefsiz fiye seslenirdi insanlara" diyen Özkök aynı haberin Sabah'ta da yayınlandığını hatırlattı.

"Bütün bunları söylemem o manşeti attığım için mutlu olduğum anlamına gelmez. Bugün olsa atmazdım o manşeti. Pişman olsam ne yazar. Pişmanım tabi canım bugün atmazdım o manşeti."

Hayata Dönüş operasyonları için ne dedi?

"Hayata Dönüş' operasyonları tabi ki insanın içini acıtan olaylar. Bugün geriye baktığınız zaman bunlar çok hoş güzel şeyler değil. Ama bugün de açlık grevleri var. Bakın bugün 40. gününe giren açlık grevleri var. Ama Türk basınında öyle kritik bir şey görmüyorum, suskunluk, görmezden gelme var. Bizim dönemimiz çok çalkantılı bir dönemdi. Bu dönem kolay bir dönem değil. Biz çok bağırdığımız için eleştirildik bugün de çok fazla susulduğu için eleştirilecek."

T24

Haberin Tamamı İçin:

''Aykırı Sorular' a konuk olan Ertuğrul Özkök Ahmet Kaya ile ilgili soruya cevap verdi.Ardından pişmanlığını dile getirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Açlık greviAhmet KayaErtuğrul Özkök
Görüş Bildir