Özgür Kalan Gazeteciler Esareti Anlattı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Esir Türk Gazeteciler Serbest

Esir Türk Gazeteciler Serbest

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye'ye gittikten sonra kendilerinden haber alınamayan iki Türk gazeteci Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un serbest bırakıldığını duyurdu. avutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Türk gazetecilerin şu anda İran'ın başkenti Tahran'a gitmekte olduğunu bildirdi.

Bakan Davutoğlu, "Size güzel bir haber vereceğim. Uzun süredir yürüttüğümüz çabalarımız meyvelerini verdi. Şimdi İran Dışişleri Bakanı Sayın Salihi ile görüştüm. Suriye'ye gittikten sonra kendilerinden haber alınamayan iki gazetecimiz Adem Özköse ve Hamit Coşkun şu anda Tahran'a doğru yoldalar. Kısa sürede Tahran'a varmalarını bekliyoruz. Sn. Başbakanımızın talimatı ile 1 uçağımızı gazetecilerimizi almak üzere İran'a gönderiyoruz. Ailel...

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan'dan oğlunu kurtardık telefonu - Dış Politika- ntvm

Başbakan'dan oğlunu kurtardık telefonu  - Dış Politika- ntvm

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BBC Turkce - Haberler - Suriye'deki Türk gazeteciler serbest

İki aydır Suriye'de tutulan iki Türk gazeteci İran'ın arabuluculuğuyla serbest bırakıldı. Gerçek Hayat Dergisi Orta Doğu temsilcisi ve Milat Gazetesi yazarı Adem Özköse ile kameraman Hamit Coşkun, Suriye'nin kuzeyinde görev yaparken mart ayında ortadan kaybolmuşlardı.

Haberin Tamamı İçin:

Özgür Kalan Gazeteciler Esareti Anlattı

Suriye'de serbest bırakıldıktan sonra Tahran'a götürülen Türk gazeteciler, esaret altındayken çok zor koşullardan geçtiklerini ama özgürlüklerine kavuştuklarını söyleyerek, buna katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Adem Özköse, Suriye'ye savaş koşullarındaki çocuklar için bir belgesel çekimi yüzünden gittiklerini ama alıkonulduklarını belirterek, şunları anlattı:

Haberin Tamamı İçin:

Serbest bırakılan Türk gazeteciler yaşadıklarını anlattı

Suriye'de 2 aya yakın bölümü hücrede olmak üzere 70 gün geçiren gazeteciler yaşadıklarını anlattılar.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluBaşbakanİranSavaşSuriyeTwitter
Görüş Bildir