Özgür Gündem - Bir Halk Hücrede Tutulabilir Mi!

-

Özgür Gündem - Bir Halk Hücrede Tutulabilir Mi!

Özgür Gündem - Bir Halk Hücrede Tutulabilir Mi!

Ya “yaşamı uğrunda ölecek kadar çok seveceğiz”, ya da zaten ölmüş olan birer robot olarak programlanmış yaşamların gölge oyunları olarak kalacağız. Ya Mazlumların, Aydınların, Şerzanların arkadaşları, yoldaşları olacağız ya da vicdanını yitirmiş bir ‘yaşamın’ piyonu olacağız. Ya yok olacağız ya da eski bilgeler düzeyinde her an ölüm pahasına hakikat savaşını kazanacağız.

Bu savaştan yıldızlar kayarken yalnızca dilek tutmak değil, tutabilmek... Acıları dindirmek için yalnızca yağmurlara ağlayarak değil, ağlarken çığlıklar atabilmek. Bu anlamda direnişimizi destekleyerek sesimize ses olmaya çağırıyoruz.

23 yaşındayım ve bir buçuk yıldır cezaevindeyim. Kürt coğrafyasında yaşayan tüm çocuklar gibi ben de sürgünlerle, devletin kirli yüzüyle erken tanıştım.

Eylemi anlamsızlaştırmaya çalışanlara, anlamayanlara inat bu eylem, hakikatin peşine aşkla düşenlerin, ‘Güneşe’ sevdalıların yaşama ve yaşatma direncidir. Bilgemiz; “Milyonlarca kişi daracık bir hücrede nasıl tutulabilir ki?” cümlesiyle şahsındaki müthiş temsil ve direnme gücünü ortaya koyarken, bizler bu eylemle o temsiliyeti bugün Kürt sorununun çözümünde ve halkların kalıcı barışının sağlanmasındaki elzemliğini haykırıyoruz. Kelepçeleri zihninde taşıyanlara bedenlerimizle kafa tutmak için... Özgür ülke, özgür kimlik için... Çocukların oyunlarının bombalarla bölünmemesi için...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Robotgündem
Görüş Bildir