Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Özel Kadın; Sen Beyaz Şarap mı, Kırmızı mı, Yoksa Rose musun?

-

Gözlerinin altındaki gölgeler seni ele veriyor,  ne hatıralar yatıyor o gölgelerde bilir misin sen? Şarap gibi kadınsın beee; yıllara meydan okumanın yanında mahzende yıllanmış şarap gibi olmanın sebebi budur. Tadında, tuzunda, çizgilerinde bir yerine oturmuşluk, kendinden emin olma yatar, çünkü her zerrem birbirinden güzel olmuştur, demlenmiştir.

1. Daha başlamadan işin mutfağına inelim mi, hangi üzüm görseli sende tablo etkisi yarattı?

2. Şarap buruktur, tatlıdır, isteğe göre ılıktır peki şarap yudumlarken sen?

3. Marka veya moda takip eder misin?

Sadece yakışanı giyerim
Evet biraz marka düşkünlüğüm var
Modayı takip etmem ve varsa geçiririm üzerime
Gardrobum oldukça eskidir takılmam öyle şeylere

4. Yaşın başını almışsın,saçlarına aklar düşmüş, ilerki yaşlarda tercih edeceğin saç rengi hangisi olurdu?

Asla boyatmam
Kızıldan vazgeçmem
Sarı candır beyazlarımı kapatır
Koyu renk tercih ederim

5. Yağmura karşı tutumun nasıl olur;)?

Telaşla koşarım
Sakin sakin tadını çıkartırım
Şemsiye kullanırım
Elime geçen bir şeyle kafamı korurum

6. Kuru meyvelerle aran nasıldır?

Yaşını çok sevmem ki kurusunu seveyim
Sincap mıyım ben ya
Of çok severim özellikle sütle
Olsada olur olmasada

7. Daha çok pantolon mu etek mi giyersin?

Pantolon
Etek
Elbise
Hiçbiri (çıplak değilim ama:)

8. Evet son olarak soruyoruz. Sen uykunda nasıl görünüyorsun?

Dağınık yatarım
Yattığım gibi kalkarım
Edebimle yatar kalkarım
Tanınmaz haldeyimdir

Kırmızı Şarapsın!

Kırmızı şarap üretiminde kabuklar özellikle bir süre şıra ile birlikte bekletilir ki kabukların rengi ve tadı şıraya karışır, degütasyon yani tadım noktasında son bulur. Bu aşamaya gelene kadar ezildikçe bağ bozumundaki acıları çıkar ortaya, acıları vuku buldukça rengini salar kan gibi ılık ve acı. Kırmızı şarap gibi kadınsın acılarınla olgunlaşmış, tecrübenle beslemişsin yaşadıklarını. Sonunda  kırmızı şarabın ağızda bıraktığı burukluk tadına, ateşi anımsatan o renk ise dudaklarına yansımış. İşveli, kadınsı kendinden emin oluşlar bundandır işte, rengim bellidir benim diyorsun... Yıllanmış şarap kadınım benim…

Beyaz Şarapsın!

Beyaz şarap yapımında üzümler sıkılırken, üzümün nazikçe sıkılarak kabukların renginin şaraba geçmesine engel olunur. Üzüm bağlarından saplarıyla toplanan habbelerin ezildikçe çıkarttığı ses kadar mağrur, ağır, tadına doyun olmaz bir beyaz şarap kadınısın.  Degüstasyon tadım demektir. Görsel, kokusal ve tatsal olarak şarabın incelenmesidir, tıpkı senin gibi, senin erkeğin tüm bu özellikleri sende bulmalıdır, kadınsal gücünle beyaz şarabın ağızda bıraktığı aromamsı o tat dudaklarında, o ışıltı ise teninde kendini bulur.  Seni yaşayan anlar be kadın sen rengini her zaman saklıyorsun keşfedilmeyi bekleyen bir güzelliksin. Kadehe yansıyan o ışıltı gibidir senin tenin, yakamoz gibi parlak bir kadınsın sen.

Rose ( Pembe ) kadınısın!

Pembe şarap yapımında üzümler ne az, ne çok bekletilir kabuklarıyla ortaya çıkan renk pembedir bu sebeple. Her zaman ayarında mıdır tutumların? Bir sonraki adımı düşünenlerdensin, uyurken bile sabah nasıl pozisyonda uyanacağını hesap ederek yatıyorsun. Etek boyların kontrol altında senin, ne kısa ne uzun ama her zaman seksi bir kadınsın sen. Ulaşılması biraz zorsun kabul ama tutunan bir daha kopamıyor senden, kararlı kadın! Ortamına göre davranıyorsun asla açık vermiyor ve kolay kolay güvenmiyorsun kimseye, önce karşındakinin tepkilerini kontrol altına alıyor sonra açılıyorsun ona, ne kırmızı ne beyaz uçuk bir pembe şarabısın sen, senin bir tık üstün "blush" tır. Aslında biraz zorsun, herkese kendini açmayan kadın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sanem-vocaloid-fanigillerden

Şampanya çıktım

heidininkankisi

Beyaz şarap 😏

aylin-kayhan

Beyaz Şarapsın!

ben.leyla

ıyygggg böle ağdalı laflara da uyuz olurum :/ "kadehe yansıyan ışıltı gibidir senin tenin.." yok şiir yaz bi de..

eylul-ayse-daskin

Rose ( Pembe ) kadınısın! Rose ( Pembe ) kadınısın! Pembe şarap yapımında üzümler ne az, ne çok bekletilir kabuklarıyla ortaya çıkan renk pembedir bu sebeple. Her zaman ayarında mıdır tutumların? Bir sonraki adımı düşünenlerdensin, uyurken bile sabah nasıl pozisyonda uyanacağını hesap ederek yatıyorsun. Etek boyların kontrol altında senin, ne kısa ne uzun ama her zaman seksi bir kadınsın sen. Ulaşılması biraz zorsun kabul ama tutunan bir daha kopamıyor senden, kararlı kadın! Ortamına göre davranıyorsun asla açık vermiyor ve kolay kolay güvenmiyorsun kimseye, önce karşındakinin tepkilerini kontrol altına alıyor sonra açılıyorsun ona, ne kırmızı ne beyaz uçuk bir pembe şarabısın sen, senin bir tık üstün "blush" tır. Aslında biraz zorsun, herkese kendini açmayan kadın!

Başlıklar

FacebookŞarapSeksiTercihonedio
Görüş Bildir