Oyunlarda Gözümüzden Kaçan 22 İlginç Detay

 > 

Çoğu zaman oyunun gidişatına dalıyoruz ve küçük ayrıntıları fark etmiyoruz. Oyun yapımcılarının oyunlarda gizledikleri bazı zekice detaylar var ki, dikkat etsek bile bunları görmek biraz zor bizler için.

İşte dünyanın en çok oynanan oyunlarından bazı seçmeler;

1. Tupac (GTA 5)

GTA 5'te Tupac'ı bir duvarın önünde otururken görebilirsiniz ancak haritanın tam neresinde olduğunu bilemiyorum, internette araştırarak bulabilirsiniz.

2. Assassin's Creed 2

Oyunun başında “Press Enter” yazan ekranda hiçbir tuşa dokunmayın, mouse’u bile hareket ettirmeyin ve 2 dakika boyunca bekleyin. Gizli bir video ile karşılacaksınız.

3. Koca kafalar (Batman- Arkham city)

Oyunun normal ya da hard zorluk seviyesinde herhangi bir yerde Cryptonic Sequencer’ı elinize aldıktan sonra sağ ve sol triggerlara basılı tutarken sol analoğu saat yönüne, sağ analoğu saat yönünün tersine aynı anda döndürmeye başlayın 10 saniye sonra karakterlerin kafaları büyüyecek. Elbette bu Xbox 360 için. PS3 için gereken tuşları bilemiyorum.

4. Uzaylı işaretleri (Battlefield 2)

Bunu ancak havadayken görebilirsiniz. Zatar Wetlands haritasında, kuzeydoğudaki bayrağa giderken tarlalardan birinde işaretler göreceksiniz. Eğer yolda giderken aşağıya bakmazsanız kaçırmanız olası.

5. Deliler hastanesi (Call Of Duty - World At War)

Call Of Duty - World At War'ın bir bölümünde deliler hastanesinde ki kapalı bir odaya noclip hilesi ile girerseniz kendiliğinden ürkütücü ses tonuyla bir piyano çaldığını duyarsınız kimilerine göre hayalet bir kız çalıyor ama hala o bilginin aslı yok.

6. Elektrikli sandalye (Call Of Duty - Black Ops)

Oyuna başlamadan önce direk space tuşuna basılı tutarsanız Alex Mason (oyundaki karakterimiz) bir den bağlı olduğumuz elektrikli sandalyeden ellerini kurtarıp ayağa kalkar buradaki amaç arkadaki bilgisayara hile kodlarını girebilmektir örneğin: 3arc unlock (bütün bölümleri açma) tekrar space'e basarsanız geri eski haline dönebilir.

7. Korkunçlu karı (Call Of Duty - Black Ops 2)

Call Of Duty - Black Ops 2 zombi modda havai fişeklerin atıldığı tarafa doğru sniperle bakarsanız korkunçlu karı diye tabir ettiğimiz bir surat aniden önünüze çıkar.  

İnanmayanlar için link.

8. DuckHunt zamanında Atari'de çok oynadığımız bir oyundur.

Oyunun kullanım kılavuzunda yazsa bile pek çok kişinin bilmediği bir olay bu aslında. Eğer single duck modda, ikinci kontrolörü diğer yuvaya takarsanız, ördekleri kontrol edebiliyorsunuz.

9. Araba süren yaban domuzları (Far Cry)

Arabanızı taş merdiven bulunan bir yere bırakıp bir süre gezinirseniz geri döndüğünüzde 1 veya 2 yaban domuzunun arabanızı sürdüğünü görürsünüz.

10. Teslim ol Kratos (God Of War)

Eğer Temple of Oracle bölümünde, sırasıyla, ateşböceği, mezar kazıcısı ve köprüdeki meşalelerin arasında R2’ye basarsanız, gökyüzünde “Surrender Kratos” (Teslim ol Kratos) yazısı belirecektir.

11. Hayalet kız (Gta 5)

GTA 5'te gece 12 den sonra kanlı bir kayanın üstünde hayalet kız görünür.

12. Epsilon (GTA San Andreas)

Eğer dağda bu adama çarparsanız size epsilonla alakalı bilgiler verecektir.

13. Burada gizli yumurta yok (Gta San Andreas)

Jetpack ile Las Venturas ve San Fierro arasındaki köprünün en tepesine ulaşırsanız “Burada gizli yumurta yok. Hadi gidin” yazısıyla karşılaşacaksınız.

14. Zombiler (Half Life 2)

Eğer Half Life 2'deki zombilerin sesi ters çevirilirse 'help me!' (yardım edin) dedikleri duyulur.

İnanmayanlar için link.

15. Meksika dalgası (Hitman-Blood Money)

Eğer A New Life görevinde, odasında uyuya kaldığında hedefinizi öldürmeden kolyesini çalarsanız, ve iki çakmak gazı şişesini de bulup havuz başındaki barbeküye “Rig the barbeque” seçeneğini kullanırsanız, kadın barbeküyü yakarken patlama olduğunda, korumalar alkışlayıp Meksika dalgası yaparlar.

16. Uzaylı işaretleri (Metal Gear Solid 4)

Act 2’de Naomi’nin peşinde olduğunuz sırada yolu takip edin, mendilini bıraktığında ilerlemeye devam edin. Nehri geçtikten sonra eğilmiş durumdaki askeri etkisiz hale getirip soldaki yoldan devam edin. Burada uzaylıların iziyle karşılaşacaksınız.

17. Krypt (Mortal Kombat - Komplete Edition)

Mortal Kombat Komplete Edition oyununda extras moduna girip Krypt denen yerde fazla gezerseniz bu ne olduğu belirsiz yaratık aniden önünüze çıkar.

18. Red Faction Guerilla

Badlands’te bir sandalye üzerinde bulduğunuz ve savaşın zorluğundan yakınan kişi aslında ilk oyunda yönettiğimiz karakter Parker'dır.

19. Koca kafalar (Serioussam 3)

İlk bölümde ki çöl tapınağından ara sokaklardan kapı olmayan vede sadece yüksek bir yere çıkıp zıplaya bileceğiniz bir cam vardır. Oradan atlayarak geçerseniz birden karşınıza bizim beden ve kıyafetimizde ama çok daha büyük kafalı canlılar çıkar. Zarar veremezsiniz ama size doğru durmadan yaklaşıp bir şeyler mırıldanırlar ateş edip vurursanız kanlar içinde acı bir şekilde bağırarak ölürler.

20. En sevdiğim gizli yumurtalardan biridir. Başsız atlı (TESV-Skyrim)

Hamvir's Rest yakınlarında başsız atlının hayaletini görebilirsiniz. Genelde akşam 10 ile sabah 5 arasında Skyrim topraklarında gezen başsız atlıya herhangi bir zarar veremiyorsunuz.

21. Bilgisayarın havaya uçar. (World Of Goo)

World of Goo’yu yüklediğiniz klasörde bulunan Config dosyasını Wordpad ile açarsanız oyundan tanıdığımız Sign Painter’dan “eğer bu dosyayı düzenlersen bilgisayarın havaya uçar.” Şeklinde bir uyarı alacaksınız.

Gizli yumurta değil ancak; (Outlast)

Bir Anormal hastanesinde yaşanan anormal olayları araştırdığınız korku oyunu Outlast şiddet ve cinsel temalar içeren yapısı yüzünden;

Hindistan , Katar , Kuveyt , Suudi Arabistan , Birleşik Arap Eyaletleri ve TÜRKİYE (Evet kaçak olarak oynuyoruz -,-) gibi ülkelerde yasaklanmış Avusturalya ve Almanya gibi ülkelerdede yasaklanmamasına rağmen büyük tartışmalar yaratmıştır.

Ve şimdilik bu kadar arkadaşlar. Daha fazla "easter eggs" isterseniz yorumlarda belirtebilirsiniz. Ya da isterseniz internette araştırırsanız kendiniz de bulabilirsiniz. Umarım eğlenmişsinizdir. İyi günler dilerim herkese.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nilay-eren

6 bana outlast'ta ki trager'lı bölümü hatırlattı. Ve en sonda Outlast'ı görünce sevindim.

ezgisen

burdaki yumurtalardan kasıt ne ben onu anlamadım

Gizli Kullanıcı

GTA 4'te Happiness Island'daki heykelin içinde bulunan şehrin kalbi unutulmuş heralde:/

Görüş Bildir