Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Oyun Oynayarak Deli Gibi Para Kazanan 10 Youtuber

Anasayfa > Gündem

Uzun süredir youtube'da video yayınlayan bu tatlı insanlardan hepinizin haberdar olduğunu düşüyorum. Bu güne kadar mutlaka izlemişsinizdir. Her gencin hayali gibi duran 'hem oyun oynayıp hem para kazanma' olayını gerçeğe dönüştüren bu tatlı arkadaşlar gerçekten hayatımız boyunca bir arada göremeyeceğimiz paralar kazanıyorlar.

10. EvanTubeHD

10. EvanTubeHD

Siz dokuz yaşında ne yapıyordunuz? 'elde salça ekmek dolanıyoduk ağğbi' yada ' okuyom ben yaaa' dediğinizi duyar gibiyim. Evan 9 yaşında oyuncak kutu açılışları yapıyor ve oyunlar oynuyor. Aldığı oyuncağı açarken video'sunu çekip ' laf olsun ' diye youtube yükleyen babası sayesinde ünlü olan Evan'ın yıllık geliri 3,2 milyon dolar.

9. KSI

9. KSI

Özellikle Fifa'nın illallah ettiren modu 'Ultimate team' oynaması ile ünlenen KSI, esprileri ve komik karakteriyle alıp yürümüş. Will Smith'ten hallice kardeşimizin yıllık geliri 3,4 milyon dolar.

8. ihascupquake

8. ihascupquake

Saçlarını her hafta boyadığı değişik renklerle öne çıkan Tiffany Michelle Herrera' nın farklı tarzda bi kaç kanalı bulunmakta. Genellikle minecraft oynayan ve komik dublajlar yapan Tiffany'nin yıllık kazancı 3.9 milyon dolar.

7. JuegaGerman

7. JuegaGerman

Pek çok farklı oyun oynayıp yayınlamakta olan German Aranis'in özellikle flappy bird ve minecraft videoları efsane. 7 milyon takipçisi bulunan German'ın youtube üzerinden kazandığı miktar 5,4 milyon dolar.

6. VanossGaming

6. VanossGaming

Evan Fong'un tek yaptığı şey gta oynamak, bu işi para için yapmadığı aşikar. Bir kaç arkadaşıyla toplanıp eğlenerek tabiri caizse bir kamyon parayı sırtlayan Evan en çok sevilen youtuberlerden. Evan'ın youtube üzerinden yıllık geliri 7,9 milyon dolar.

5. Markiplier

5. Markiplier

Genellikle korku oyunları oynayan Mark Edward Fischbach oturaklı ses tonu ve mimikleriyle kendisine hayran bırakıyor.  Mark' ın yıllık geliri 8.6 milyon dolar.

4. Vegetta777

4. Vegetta777

Minecraft oynayan herkesin en az bir videosunu izlemesi kaçınılmaz olan Samuel de Luque oyunun bütün inceliklerini bilen nadir isimlerden. Meşhur ispanyolun yıllık geliri 9,2 milyon dolar.

3. PopularMMOs

3. PopularMMOs

Manitasıyla minecraft oynayarak parayı kıran Pat ve Jen ikilisinin youtube üzerinden yıllık geliri 11 milyon dolar.

2. TheDiamondMineCart

2. TheDiamondMineCart

Yine dünyanın en fazla şiddet içeren(!) oyunu minecraft'tan parayı kırmış olan Daniel Middleton genel olarak küçük yaştaki kullanıcılara hitap etmesi ve cana yakınlığı ile işi götürüyor. Daniel' in yıllık kazancı 14 milyon dolar.

1. PewDiePie

1. PewDiePie

İyi bir youtube kullanıcısı olupta bu ismi duymayan yoktur heralde. An itibariyle 35.625.726 milyon takipçisiyle Rihanna, Eminem gibi isimlerin takipçi sayısını ikiye katlayan isveç asıllı Felix Arvid Ulf gerçek anlamda bir internet efsanesi. Öyleki  Forbes ve The wall Street journal gibi ünlü dergiler onun gelirini mercek altına almışlar ve Youtube üzerinden 30 milyon dolarlık yıllık geliri olduğunu açıklamışlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
133
69
63
51
44
33
15
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Kappa

bizimkiler de kalk bilgisayarın başından bi işe yara desin anca.. belki milyoner olcam ben ??!!

Fatih UZUN

PewDiePie günde 20k takipçi kazanıyor. youtube'a günde bu kadar insan kaydolmuyorken nereden geliyor bu takipçiler, bu paralar? zamanında oyun oynama oğlum d... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Su son cumlenden sonra annemin bana "su sacma onebedioyu kapat kitap al ona gömül" deyisleri geldi kulagima..heh.

1Sosyolog

Biri tüyo versinde biz de bir tarafından başlayalım işin :(