Oyun Dünyasına Damgasını Vurmuş, Unutamadığımız En Baba 13 Karakter

0PAYLAŞIM

Oyun dünyasında kendilerine yer bulan babaların kimi soğuk, kimi evlatları için her tehlikeyi göze alır, kimi ise adeta bizden biri. Ortak oldukları nokta şu ki her biri kalbimizde apayrı bir yere sahip.

1. Kratos - God of War

Bizlere sımsıcak bir baba-oğul ilişkisi gösteren Atreus ve Kratos arasındaki bağ zaman ile güçlenen ve bundan sonrasında ise kolay kolay yıpranmayacak bir bağ. Kratos'un hüzünlü geçmişinin de bunda etkisi elbette ki büyük.

2. Big Daddy - Bioshock

Ürkütücü görünseler de özünde masum küçük kızlar olan Little Sister'ların en büyük koruyucuları olan Big Daddy'ler bu kızlar için gerçek bir babadan farksız.

3. Michael - GTA: V

Sahip olduğu büyük servet içerisinde ailesini bir arada tutmaya çalışan bir baba Michael. Her imkanı önlerine serdiği karısı, kızı ve oğlundan yana ise yüzü pek gülmüyor.

4. Joel - The Last of Us

Kıyamet sonrası bir dünyada yollarının kesiştiği Ellie ile birbirlerine bir baba kız edası ile bağlanan ikili her tehlikeyi omuz omuza aştılar. Joel yaptığı tüm fedakarlıklarla oyun dünyasının unutulmaz babalarından.

5. Geralt - The Witcher

Ciri için öz babasından bile daha çok emek harcayan, onu adeta kendi kızı gibi yetiştirip büyüten Gerlat'ın Ciri için atıldığı tehlikenin haddi hesabı yok. Geralt babalığın kan bağından çok daha fazlası olduğunun da en güzel örneklerinden.

6. Lord Harkon - The Elder Scrolls V: Skyrim

Oyunun Dawnguard DLC'sinde Serena ve babası Lord Harkon ile tanışıyoruz. Bir vampir lordu olan Lord Harkon listemizde yer alan muhtemelen en kötü baba. Kızını güç için kullanmaktan çekinmeyen kalpsiz biri.

7. Lee Everett - The Walking Dead

Zombi kıyameti esnasında yollarının kesiştiği minik Clementine için bir babadan farksız olan Lee kendini Clementine için tehlikenin tam ortasına atmaktan da asla çekinmiyor.

8. Bayek - Assassin's Creed: Origins

Tarihin ilk suikastçılarından olan Bayek oğlu için eşi Aya ile birlikte bir intikam yolculuğuna çıkarken tarihin akışına da etki ediyor. Her şey biraz adalet için.

9. Jack - Resident Evil 7

Jack için ne diyeceğimizi inanın biz de bilmiyoruz ancak şurası kesin ki kendisi tam manası ile bir aile babası. Kocaman bir aile olmak için yapmayacağı şey de yok. Sofrasına bir kez oturduktan sonra kendi gözleriniz ile göreceksiniz!

10. Eli Vance - Half-Life

Alyx Vance'in babası olan Eli Vance dünyayı tehdit eden uzaylı tehlikesine karşı insanlığın savaşında elimizdeki en parlak beyinlerden biri. Kızı ise en az kendisi kadar zeki ve gözü kara.

11. Octodad - Octodad

İşte gerçek bir aile babası! Ahtapot olduğunu ailesinden ve çevresinden gizlemeye çalışan Octodad her şeye rağmen sevgi dolu bir baba.

12. Harry Mason - Silent Hill

Sevdikleri için gözünü kırpmayan bir baba daha... Silent Hill'in uğursuz sınırını bir an bile düşünmeden geçen ve kendini bir deliliğin içine atan Harry Mason listemizdeki kesinlikle en unutulmaz babalardan.

13. Corvo Attano - Dishonored

Elinden bir kez her şeyi alınan ve ölüme terk edilen Corvo verdiği mücadele ile adını temize çıkartıp hak ettiklerini geri aldı ancak kaderin onu bu kadar kolay bırakmaya niyeti yok. Neyse ki yanında artık kendi gibi yetiştirdiği kızı Emily de var.

İlginizi Çekebilir

Tası Tarağı Toplayıp Köye Yerleşme İsteği Uyandıran Stardev Valley Hakkında 11 Bilgi - onedio.com
Tası Tarağı Toplayıp Köye Yerleşme İsteği Uyandıran Stardev Valley Hakkında 11 Bilgi - onedio.com
Ya Yayınlansaydı: 12 Yıl Önce Efsane Film A.R.O.G İçin Bir Bilgisayar Oyunu Geliştirildiği Ortaya Çıktı! - onedio.com
Ya Yayınlansaydı: 12 Yıl Önce Efsane Film A.R.O.G İçin Bir Bilgisayar Oyunu Geliştirildiği Ortaya Çıktı! - onedio.com
Dua Et Ping Var! Oyunda Kötü Olan Oyuncuların Sıklıkla Başvurduğu 13 Bahane - onedio.com
Dua Et Ping Var! Oyunda Kötü Olan Oyuncuların Sıklıkla Başvurduğu 13 Bahane - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sadeccesude

Kim ne derse desin joel ve lee...

enes-saglam2

lee baya iyi iyiki eklemişsiniz.

kullanici-turkcell-624

"Prepare for Unforeseen Consequences" -Our mutual friend-

thequeen

Lütfen Ethan Winters'ı da ekleyelim. Kendisi yılın babasıdır. 💕 Fahri baba Karl Heisenberg'e selamlar ayrıca. Fabrikatörlerin kralı, robotların babası 😅💕💕

chloeprice

joel mu iyi karakter? kendi bencil sebepleri yüzünden dünyanın sonunu getiren zavallı bir insan. insanların onu savunma şekli de "ellie'yi öldüreceklerdi ne yapsaydı", dünya ve ergen bir kız denk mi şimdi? ellie'yi ameliyat edip tedaviyi bulamasalar bile ilerlemiş olacaklardı, ama joel gitti tedaviyi bulabilecek doktoru öldürdü, hiçbir şans da kalmadı. aferin ne kadar mükemmel bir insan kızı için her şeyi yapıyor 👏👏👏👏 (!) eğer ellie'yi gerçekten sevseydi onun orada ölmesine izin verirdi. o gün ameliyathaneden çıktıklarından beri ölen her insan ellie yüzünden ölüyor. o max 60-70 yıl daha yaşasın diye tüm insanoğlu yok olacak. kız bunu bilerek yaşıyor. sonra da siz ne kadar fedakar bir baba falan deyin joel'a. şaka gibisiniz ya.

xcomso

1. spoiler vermişsin 2. bu sadece bir oyun 3. her insan iyi veya kötü değildir hayatta herkes bir noktada iyi ya da kötü olabilir zaten oyunun anlattığı da budur. 4. joel bir kızı kaybetti o yüzden yerine koyabilecek başka bir kız bulup onu ne olursa olsun korudu (kendi kızı olmamasına rağmen) yani bir babanın yapacağı maksimum şeyi yapmış oldu Konu da "oyun dünyasındaki unutamadığımız en baba karakterler" olunca bu liste de olması şarttır

narutolga

"bu dünya joel'den her şeyini almıştı; joel de tüm dünya'dan aldı."

chloeprice

1. ilk oyun çıkalı 8 yıl oldu. 2. bu sadece bir oyun, joel da sadece bir karakterse ona söylenilen sevgi sözcükleri de saçma. 3. her insan iyi veya kötü değildir, orta noktası da vardır. ama joel çok kötü bir insandır. bencildir her şeyden önce. 4. ben kızı için her şeyi yapan bir baba göremiyorum, yaşaması ölmesinden daha kötü olacak olmasına rağmen sırf buna kendi katlanamayacağı için bencillik yapan bir insan görüyorum. joel KENDİSİ daha çok acı çekmesin diye yaşattı ellie'yi, gerçekten baba bir karakter olsaydı, ellie'nin acı çekmemesi için kendi acı çekmeyi tercih ederdi.

chloeprice

üzerine ne kadar anlamlı söz yazarsan yaz, bencil herifin teki.

Görüş Bildir