Ouchhh Sanat Stüdyosu’nun Yapay Zeka ve Veri Sergisi Parallel Universe 11 Haziran'da DasDas'ta Başlıyor!

0PAYLAŞIM

Çok heyecanlı bir sergi başlıyor!

Mart 2017'de İstanbul Anadolu Yakası'nda açılan ve o zamandan beri şahane işlere ev sahipliği yapmış olan DasDas yine şahane bir işle karşımızda!

Sahnesini dijital bir sergi alanına dönüştüren DasDas'a özel olarak üretilen ve yapay zeka ve veri eserlerinden oluşan ‘Parallel Universe’ sergisi, ‘Yapay Zeka Van Gogh Veri Boyama Deneyimi’, ‘Şiirsel Yapay Zeka’, ‘Göbeklitepe Mimari Veri’ ve ‘Osman Hamdi Bey Eserleri’ olmak üzere dört eser yer alacak. Sergi 11 Haziran’da açılacak.

DasDas pandemi dolayısıyla bir süredir boş kalsa da, online olarak sevilen tiyatro oyunlarını tiyatroseverlerle buluşturuyordu.

Şimdi de Ouchhh Sanat Stüdyosu tarafından Zenger küratörlüğünde hazırlanan ‘Parallel Universe’ başlıklı yapay zeka sergisi, Paribu ana sponsorluğunda başlıyor.

Fiziksel mekanın sınırlarının şeffaflaştığı, çok boyutlu evrenleri yapay zeka ve veri işbirliği ile sarmalayan bir deneyime dönüştüğü sergi, seyirciyi geçmiş ve geleceğin yeniden tanımlandığı bir dünyaya davet ediyor.

Biraz da serginin detaylarından bahsedelim.

‘Yapay Zeka Van Gogh Veri Boyama Deneyimi’nde dünyanın en ünlü ressamlarından Van Gogh’un renkleri ve şekilleriyle hafızalara kazınan eserleri, yapay zeka ile DasDas’ta hayat bulurken ziyaretçiler, usta ressamın eserlerinin içerisinde dolaşarak unutulmaz bir deneyime sahip olacak.

‘Şiirsel Yapay Zeka Sergisi’ ise bilim insanlarının makine öğrenimi ve yapay zeka algoritmaları kullanarak ışık, fizik, uzay ve zaman hakkında yarattıkları bilincin şiirsel kırılımını ziyaretçilerle buluşturacak.

Dünyanın en eski verileriyle oluşturulan ve birçok açıdan keşfedilmeye açık Göbeklitepe mimarisini yapay zeka ve sanat anlayışıyla buluşturan ‘Göbekli Tepe Veri Sergisi’nde tarih öncesi insanların dini inancını yansıtan figürleri ziyaretçilere yeni bir bakış açısıyla sunulacak.

Son olarak ‘Osman Hamdi Bey Eserleri’, ilk Türk arkeolog ve Türkiye’de müzeciliğin kurucusu olarak sayılan Osmanlı’nın en önemli ressamlarından Osman Hamdi Bey’in eserlerini günümüz teknolojisiyle bir araya getirerek eşsiz bir görsel şölen oluşturacak.

Paribu ana sponsorluğunda 11-12 Haziran’da ücretsiz olarak gezilebilecek sergi, 7 yaş ve altındaki ziyaretçileri için ücretsiz olacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir