Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Otobüs Şoförü Filiz Karatepe, Evde Bırakamadığı Engelli İki Yavru Kediyi Her Gün Yanında Taşıyor

 > -
Abone ol

Otobüs şoförü Filiz Karatepe biri felçli, diğeri ise gözünden engelli iki kedisini evde bırakamadığı için her gün yanında taşıyor.

Karatepe, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait şehir içi otobüslerde şoför olarak çalışıyor.

Evinde, 15 kedi ile 5 köpeği besleyen Karatepe, sokakta yaralı hayvan bulanların genellikle ilk aradığı kişi.

Gözleri görmeyen ve bacağı felçli yavru kediyi çevresindekilerin kendisine teslim ettiğini belirten Karatepe, hayvanları veterinerde tedavi ettirdikten sonra evine getirmiş: 

"Bakan kişi 'Ben bakmak istemiyorum, bakmayacaksan sokağa salacağım' diyerek verdi bana. Duyarsız olmayı çok isterdim ama... Yani böyle böyle çoğalıyorlar."

Hayvansever Karatepe, engelli kedilerini kutusuna koyup yanına alarak mesaiye başlıyor.

Daha önce evde yalnız bıraktığı engelli kedilerden birinin başının demire sıkıştığını anlatan Karatepe, bu olaydan sonra kedilere zarar gelmemesi için onları yanına almaya karar vermiş.

"Kendilerini koruyabilecekleri duruma gelene kadar bu şekilde taşımak zorundayım"

Bakıma ihtiyaçları olduğu için kedileri yanından ayırmadığını dile getiren Filiz Karatepe, "Kedilerim küçük ve engelli oldukları için bana ihtiyaçları var. Onun için direksiyon başına geçtiğim zaman onları da yanıma alıyorum. Kedileri otobüste gören yolcular, genelde şaşırıyor. Onlara bir neşe geliyor. Kedilerle ilgili anılarını anlatıyorlar. Kedileri, kendilerini koruyabilecekleri duruma gelene kadar bu şekilde taşımak zorundayım" diye konuştu.

"Çok güzel bir davranış, kendisini tebrik ediyorum"

Yolculardan Elvan Aslan kedileri görünce çok mutlu olduğunu söyledi ve ekledi: 

"Şoförümüz bir kadın ve yanında kedilerini taşıyor. Çok güzel bir davranış, kendisini tebrik ediyorum."

Karatepe, duraklardaki molalar sırasında kedilerini mama ve şırıngayla su vererek besliyor.

Yolculardan güzel tepkiler aldığı gibi olumsuz tepkiler de aldığını belirten Karatepe, "Bazen bana 'hayvanların doğası sokakta olmak' diyorlar. Sanki onlara sokak bıraktık, sanki onlara su bıraktık, sanki onlara doğa bıraktık. İnsanların biraz daha duyarlı olmalarını rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

Hayvanlarla toplu ulaşım aracına binmenin yasak olduğuna da değinen Karatepe, bunun bir ihtiyaç olduğunu düşünüyor.

"Birçok hayvansever arkadaşım var, benim yaptığım onların yaptıklarının yanında hiçbir şeydir elbette" diyen Karatepe, "Ben hayvanlar için sahipleri ile birlikte binebilecekleri bir otobüs istiyorum. Maalesef hayvanseverler bu konuda mağdur oluyorlar. Ben hayvansever olduğum için şikayet ve cezaları göze alarak yolcuları hayvanlarıyla birlikte otobüse alıyorum ama bu böyle olmamalı. Bu konuda destek bekliyorum" çağrısında bulundu.

"Eğer herkes duyarlı olsaydı, sokaklar güvenli olsaydı biz de bu hayvanları evde beslemek zorunda kalmazdık" 🎥

AA, DHA ve İHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir