Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Otobüs Beklerken Kitap Okumak İsteyenler İçin 'Durak Kütüphanesi'

 > 
199PAYLAŞIM

Malatya Büyükşehir Belediyesi, duraklarda otobüs bekleyen vatandaşlar için 'Durak Kütüphanesi' projesini hayata geçirdi. Durağın yanındaki mini kütüphane ile vatandaşlar otobüs beklerken kitapla meşgul olabilecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, şehir içi yolcu otobüslerini kullanan vatandaşların, araç beklerken geçirdikleri vakitleri değerlendirmeleri amacıyla 'Durak Kütüphanesi' projesinin yaşama geçirildiğini belirtti. Proje çerçevesinde yolcu yoğunluğu olan otobüs ve trambüs duraklarına kütüphane kurulduğu anlatılan açıklamada, "Duraklarda bekleyen vatandaşlar bu kütüphanelerden istedikleri kitapları alarak okuyabilecek. İlk etapta 3 otobüs ve 3 trambüs durağına kurulması planlanan durak kütüphaneleri şu anda belediye önü otobüs durağı ile üniversite otobüs durağına kuruldu. 'Malatya Her Yerde Okuyor' sloganı ile başlatılan projeyle başta öğrenciler olmak üzere vatandaşların okuma alışkanlığı kazanması ve boş vakitlerinin değerlendirmesi hedeflenmiştir. Durak Kütüphaneleri ilgi görürse sayısı artırılacak." denildi.

Belediyeler Benzer Girişimlerde Bulunuyor

Benzer bir uygulama geçtiğimiz yıl Bağcılar Belediyesinin girişimi ve ilçe sakinlerinin yardımıyla bir İETT durağında uygulanmıştı.

CİHAN

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir