Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'nin İlk Parodi Snapchat Projesinden 10 Seçme

 > 
386PAYLAŞIM

Türkiye’nin İlk Parodi Snapchat Projesi: OtekiTaraf! 
Snapchat’in en efektif kullanımını yakın zamanda 41? 29! tarafından WWF (Dünya Doğayı Koruma Vaktı) için yapılan #SonSelfie adlı sosyal sorumluluk projesi ile tanık olmuştuk. Genç jenerasyon tarafından yoğun şekilde flört amacı ile kullanılan ve son zamanların en popüler sosyal ağları arasında yer alan Snapchat, yaratıcı mecra kullanımlarına örnek olmaya devam ediyor.  Fakat bu kez çok daha eğlenceli bir bir şekilde karşımızda. @OtekiTaraf adlı Snapchat account’u; romanları, keşifleri, resimleri, kuramları ve felsefeleri ile tarihe yön veren figürlerin ağzından daha önce hiç duymadığımız ve tarih kitaplarında okumadığımız absürd, sarkastik monologları öteki taraftan bizlere aktarıyor. Tüm dünyayı dolaşan bir gezgin olan Marco Polo’nun ağzından “Gel ama sıkılırsın”ı ya da septisizmin öncülerinden “Düşünüyorum o halde varım.” diyen Descartes’ın ağzından “Takma ya o kadar”ı duyuyoruz. Snapchat logosunun “hayalet” olduğunu ve gönderilen snap’lerin maksimum 10 saniye içerisinde kaybolduğunu göz önünde bulundurduğumuzda snaplar de çok daha eğlenceli bir hale geliyor. 
Projenin yaratıcısı WFF #LastSelfie projesi ekibinde de yer alan ve 41? 29!’un sosyal medya uzmanları arasında bulunan Erhan Çırak.

Kaynak: https://www.behance.net/gallery/19050083...

10. Descartes

9. George Orwell

8. Marco Polo

7. Sigmund Freud

6. Vincent Van Gogh

5. Graham Bell

4. Isaac Newton

3. Friedrich Nietzsche

2. Nicolás Maquiavelo

1. Oscar Wilde

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hain-kostok

Freud bebeğim :D

Görüş Bildir