Öso Halep İçin Strateji Belirledi

-

Öso Halep İçin Strateji Belirledi

Öso Halep İçin Strateji Belirledi

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Halep'i tamamen ele geçirmek için ''sivillerin kanının akmasını engelleyecek'' bir strateji belirledi.

İSTANBUL

Şehba Tugayı'nın Ebu Sadık eş-Şehbani lakaplı komutanı yüzde 65'ini kontrol altına aldıkları Halep kentinin tamamını ele geçirmek için belirledikleri stratejiyi AA muhabirine anlattı.

Şehbani, ÖSO'nun Halep'in kontrolünü ele geçirmek için savaşı şehir dışına çekerek ''sivillerin kanının akmasını engelleyecek'' bir strateji belirlediğini ifade etti.

Devrimcilerin Halep'in güneyinde ve batısında yer alan Seyf ed-Devle, El-İzaa, Salahaddin, El-Amiriyye, Eş-Şeyh Said, Bostan el-Kasr bölgelerinde yoğunlaştığını ifade eden Şehbani, yönetimin elinde ise 6 askeri nokta bulunduğunu, bunların ele geçirilmesi halinde Esed rejiminin Halep'in kontrolünü tamamen kaybedeceğini öne sürdü.

Şehbani, operasyonun 2'inci aşamasının, Devrim Kalkanı Konseyi'ne bağlı birçok tugay ve birlikten oluşan ''Emrolunduğun gibi dosdoğru ol'' Birliği tarafından ''İhlas'' adıyla yürütüldüğünü ve Ramuse bölgesinde yer alan yönetime ait en önemli askeri bölgeyi ele geçirmeyi hedeflediğini ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadİstanbulSuriye
Görüş Bildir