Osmanlı Mutfağındaki Hangi Yemek Senin Ruh Eşin?

201PAYLAŞIM

Yemeklerin ruhu olmadığını düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Peki Osmanlı mutfağındaki hangi yemek senin ruhunla eş?

Öğrenmek için haydi teste!

1. Hadi başlayalım, güne nasıl bir kahvaltı ile başlarsın?

Poğaça/Simit
Dolu dolu bir kahvaltı
Tost
Menemen
Mısır gevreği
Sandviç

2. Hangi tür eti daha çok sevdiğini merak ediyoruz bir de!

Balık
Hindi
Kuzu
Dana
Veganım/vejetaryenim
Tavuk

3. Giyim tarzını nasıl tanımlarsın?

Retro
Salaş
Seksi
Muhafazakar
Spor
Klasik

4. Mutfağımız elbette çok güzel ama onun dışında alternatif olarak hangi dünya mutfağını tercih edersin?

Meksika mutfağı
İtalyan mutfağı
Fransız mutfağı
Hint mutfağı
Amerikan mutfağı
Japon mutfağı

5. Yemeğin yanında hangi içeceği tercih edersin?

Limonata
Ayran
Su
Meyve suyu
Gazlı İçecekler
Alkollü İçecekler

6. Arkadaşın bir sebepten dolayı başka bir ülkeye taşınmak durumunda kaldı diyelim, bu durumdan arkadaşlığınız nasıl etkilenir?

Ufak da olsa bir soğukluk girer aramıza ama yine de konuşuruz.
İstediği kadar uzağa gitsin o benim can dostum!
Her gün sanki burdaymışçasına görüntülü konuşuruz.
Hayatıma dair önemli her şeyi bilir.
O bensiz ben onsuz yapmam ben de taşınırım.
Gözden ırak olan gönülden de ırak olur.

7. En sevdiğin tatlıyı öğrenelim şimdi de!

Magnolia
Aşure
Cheesecake
Sütlaç
Baklava
Kazandibi

8. Geldik son soruya! Şu insan tiplerinden hangisi seni acayip sinir eder?

Kaba insanlar
Kafa açan insanlar
Yapmacık insanlar
Laubali insanlar
Agresif insanlar
Dikkatsiz insanlar

Keşkek!

Senin ruh eşin, hiç kuşku yok ki keşkek! Seni keşkek kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Şöyle ki, sen aynı keşkek gibi lider ve zor bir yemeksin; çünkü bilinir ki, eğer menüde keşkek varsa başka bir yemeğe gerek yoktur. Çünkü keşkek baskın bir yemektir, aynı senin gibi. Belirli bir ağırlığın vardır, senden fazla doz hem mideye hem kalbe zarar; insanlarda öyle bir etki yaratıyorsun. Detaycısın, zorsun, kolay beğenmezsin; ancak başarının ve alfa kişiliğinin sırrı da bu! Seninle bir dakika bir ömre bedel!

Babagannuş!

Senin ruh eşin hiç süphesiz babagannuş! Senin bu son zamandaki hallerini babagannuş kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Sen oldum olası dertli ve içli bir kişilktin; fakat şu son zamanlarda her şey üst üste gelmeye başladı, zaten hiç tek tek gelmezler ki!.. Her yanın kırık dökük, gedikleri kapatacak dört kolun da yok, yetişemiyorsun... Bağırsan, kızsan, öfkelensen rahatlayacaksın ama sen ince bir insansın; sevdiklerini kendi dertlerinle darlamak da istemiyorsun. Naçizane tavsiye: Seni üzenlerin üstüne bir çizgi çek, ardına da bakma yolcu...

Kuzu Mutancana!

Senin ruh eşin, %100 eminiz ki kuzu mutancana! Eğlencen kararındadır: nerede nasıl davranmasını iyi bilirsin. Şamata zamanı şamata, gam zamanı gamdır sende! Oldum olası melankolik bir kişiliğin oldu; derin bir yapın var çünkü. İçine içine ağlamayı iyi bilirsin. Ancak içten içe acı çekmeye de meyilli bir ruhun olduğunu söylemezsek olmaz. Ama bunlar seni yıkmayı bırak, sallayamaz bile!

Patlıcanlı Pilav

Senin ruh eşin kuşkusuz yaprak patlıcanlı pilav! Her şeyden önce senin zorlamaya ve diktatörlüğe gelemediğini söylemek elzem. Bir işi halledeceksen, ancak keyfinin yettiği ve istediğin zaman halledersin. Sakın yanlış anlama sana sorumsuz falan demiyoruz. Diyoruz ki; sen kafana göresin, kendi halindesin, kendi hayatın kendinin elinde. Ayrıca keyif kaçıranları, çok konuşup darlayanları oldum olası sevemedin gitti. Hiçbir şey umurunda değildir; rahatsın, keyfine bakıyorsun. En güzeli de bu değil mi zaten?

Düğün Çorbası!

Senin ruh eşin düğün çorbası! Seni düğün çorbası kadar net ve doğru anlatan bir şey daha yok; çünkü sen adeta bir samimiyet bombasısın; acayip derecede samimi, cana yakın bir şeysin sen ya! Sana en çok yakışan şeyse gülmek: Güldüğün zaman dudağının kenarında oluşan kıvrıma gömülmek isteyen o kadar insan var ki... Sevimliliğinde sınır asla yok. Keşke herkes senin gibi olabilse!

Hünkar Beğendi!

Senin ruh eşin, yemek dünyasının kralı olan hünkar beğendi ve senin karakterinle birebir örtüşüyor! Senin bu hayatta aradığın yegane şey, samimiyet! Yapmacıksız, gerçek ve doğal bir dünya tasarlıyorsun kafanda; bu uğurda da kendine prensipler edinmişsin. Mesela tevazu sahibisin, orijinalliği sadelikte yakalama peşindesin. Ayrıca senin tam bir düz adam/kadın olduğunu da eklemek lazım. Çünkü insanların çok basit konuları karmaşıklaştırıp içinden çıkamadığına defalarca tanık oldun. Hayatı yaşama, hayata tutunma gibi konularda üstatsın kısaca!

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Senin ruh eşin, hiç kuşku yok ki keşkek! Seni keşkek kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Şöyle ki, sen aynı keşkek gibi lider ve zor bir yemeksin; çünkü bilinir ki, eğer menüde keşkek varsa başka bir yemeğe gerek yoktur. Çünkü keşkek baskın bir yemektir, aynı senin gibi. Belirli bir ağırlığın vardır, senden fazla doz hem mideye hem kalbe zarar; insanlarda öyle bir etki yaratıyorsun. Detaycısın, zorsun, kolay beğenmezsin; ancak başarının ve alfa kişiliğinin sırrı da bu! Seninle bir dakika bir ömre bedel!:)eyvallah

ozzy_oz

Patlıcanlı Pilav Senin ruh eşin kuşkusuz yaprak patlıcanlı pilav! Her şeyden önce senin zorlamaya ve diktatörlüğe gelemediğini söylemek elzem. Bir işi halledeceksen, ancak keyfinin yettiği ve istediğin zaman halledersin. Sakın yanlış anlama sana sorumsuz falan demiyoruz. Diyoruz ki; sen kafana göresin, kendi halindesin, kendi hayatın kendinin elinde. Ayrıca keyif kaçıranları, çok konuşup darlayanları oldum olası sevemedin gitti. Hiçbir şey umurunda değildir; rahatsın, keyfine bakıyorsun. En güzeli de bu değil mi zaten?

gzm-ynklr

Hünkar Beğendi!

~idiliniz~

Kuzu Mutancana! S enin ruh eşin, %100 eminiz ki kuzu mutancana! Eğlencen kararındadır: nerede nasıl davranmasını iyi bilirsin. Şamata zamanı şamata, gam zamanı gamdır sende! Oldum olası melankolik bir kişiliğin oldu; derin bir yapın var çünkü. İçine içine ağlamayı iyi bilirsin. Ancak içten içe acı çekmeye de meyilli bir ruhun olduğunu söylemezsek olmaz. Ama bunlar seni yıkmayı bırak, sallayamaz bile!

hi

Bir şey soracam yemek yerken su içmeyince ölecekmiş gibi olan tek kişi ben miyim

bunedio.net

günde 6 litre su içiyorum

Görüş Bildir