Osman Pamukoğlu da Gezi Parkı'nda: Haydi Barikata!

 > -

Osman Pamukoğlu'da Gezi Parkı'nda: Haydi Barikata!

Osman Pamukoğlu'da Gezi Parkı'nda: Haydi Barikata!

Osman Pamukoğlu, Gezi Parkı'nda ağaçların kesilmesine engel olmak için topluluğa katılacağını açıkladı. Daha önce CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder de eyleme giderek destek vermişti. Ufuk Uras ile Nihat Doğan de sanal alemden eylemcilere destek vermişti

Taksim Gezi Parkı için yapılan çalışma kalabalık bir grup tarafından protesto edilirken, parkta polis ve yıkım ekibine karşı direnen topluluğa sürpriz bir destek geldi. Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada tüm İstanbul teşkilatıyla birlikte protestoya destek vereceğini duyurdu. Emekli Tümgeneral Pamukoğlu, "Ben yaptım, oldu zihniyetinin son kurbanı olarak seçilen, Gezi Park için saat 18'de tüm İstanbul teşkilatımız eyleme destek verecektir" diyerek taraftarlarına çağrıda bulundu.

Bu sürpriz destek Twitter'da da yankılandı. Bazı mesajlar orijinal haliyle şöyle:

Hicisleri: Osman Pamukoğlu da gelebilir, AKP seçmeni de gelebilir, herkes gelebilir. Kamusal alanı koruma mücadelesiyse kamunun tamamına açık olmalı.

Saintradical: AKP gerçekten zoru başardı. Ufuk Uras, Osman Pamukoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, SS Önder, Nihat Doğan'ı aynı çatı altında kendine muhalif etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiCumhuriyet Halk PartisiGezi ParkıİstanbulKemal KılıçdaroğluNihat DoğanOsman PamukoğluPolisTwitter
Görüş Bildir