Ortalama Bir Avrupalıdan Daha Akıllı mısın?

 > 
11bPAYLAŞIM

7 soru soruyoruz ve sana ortalama bir Avrupalıdan ne kadar akıllı olduğunu söylüyoruz.

1. Elimizde 9 altın bilezik ve iki kollu bir terazi var. Bileziklerden birisi 9 gram, diğerleri ise 8 gram. Teraziyi sadece iki defa kullanarak 9 gram olan bileziği bulmak mümkün mü?

2. Bir sınıf için ''Sınıftaki herkes en az bir kişiye aşıktır.'' deniliyor. Buna göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? (Birden fazla yanlış olabilir )

Sınıfta aşık olunmayan kimse yoktur. 💙
Sınıfta birden fazla kişiye aşık olanlar olabilir. 💜
Sınıfta herkes aşıktır. 💚
Sınıfta bir kişiye aşık olan en az 2 kişi vardır.❤

3. Elimizde 9 panda yavrusu ve iki kollu bir terazi var. Pandalardan birisinin ağırlığı diğerlerinden farklı fakat ağrı mı hafif mi bilmiyoruz. Teraziyi sadece üç defa kullanarak ağırlığı farklı olan pandayı bulmak mümkün mü?

4. Kız ve erkek çocuklardan oluşan bir grupta Semih bütün erkek ve kızlardan kısadır. Semih'ten uzun 13 kişi vardır. En uzun kız olan Şebnem'den kısa 4 kız vardır. Buna göre grupta kaç erkek vardır?

5. Bu sayı dizisinde ? yerine hangisi gelmelidir?

6. 0 ile başlayıp 199'a kadar(199 dahil) yazarken kaç tane rakam kullanılmıştır?

7. Bir nehrin akıntı hızı saatte 13 km'dir. Yüzme hızı saatte 8 km olan bir yüzücü akıntıya doğru 5 saat yüzüp vardığı noktadan akıntıya karşı 3 saat yüzmüştür. Yüzücü başlangıç noktasından kaç km uzaklaşmıştır?

Avrupalıların %96'sından daha zekisin!

Verdiğin cevaplara göre ortalama bir Avrupalıdan  çok daha akıllısın! Bunun nedeni aldığın eğitim ya da genetik olarak üstün vasıflara sahip olman falan değil. Sen bu toprakları Survivor gibi görüp türlü zorlukları aşmayı bilmiş birisin. Hayatın bu denli zor olduğu bir coğrafyada sorunlarla baş etmek için müthiş bir pratik zekaya ihtiyaç var. Ayakta kalmak için gereken pratik zeka da sende mevcut. Bu okullarda öğretilen kazanılan bir yeti değil hayatın içinde ortaya çıkan sorunlarla baş edebilmeyle ortaya çıkan bir özellik. Bunun yanında çok karmaşık gelen sorunlara basit, basit gelen sorunlara karmaşık bakarak problemleri çözebilme yeteneğine sahipsin. Büyük resmi de görebiliyor, küçük ipuçlarından sonuca da gidebiliyorsun ;)

Ortalama bir Avrupalıdan daha akıllısın!

Verdiğin cevaplara göre ortalama bir Avrupalıdan daha akıllısın. Tıkır tıkır çalışan bir beynin var. Pratik zekanla altından kalkamayacağın problem neredeyse yok. En alakasız veriler arasında herkesi şaşırtan bağlar kurup sonuca gidebiliyorsun. Analitik düşünme gücün problemleri  çok hızlı çözmeni sağlıyor. Ayrıca formüllerle değil akıl yürütmeyle sonuca varıyorsun. Birçoklarının ezberlemeye çalıştığı formülleri akıl yürüterek kendin oluşturuyorsun. Çözüm odaklı çalışıyorsun, vaktini anlamsız detaylarla harcamıyorsun.  Eksiklerin yok mu? Elbette var. Fakat ortalamanın üstünde olduğun için eksiklerin pek göze batmıyor. Senin seviyene çıkmaya özenen çok insan var ;)

Ortalama bir Avrupalı kadar akıllısın!

Verdiğin cevaplara göre sen ortalama Avrupalı kadar akıllısın! Ne eksik ne fazla!  Çoğunluktan bir eksiğin yok. ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
walrider

Verdiğin cevaplara göre ortalama bir Avrupalıdan daha akıllısın. Tıkır tıkır çalışan bir beynin var. Pratik zekanla altından kalkamayacağın problem neredeyse yok. En alakasız veriler arasında herkesi şaşırtan bağlar kurup sonuca gidebiliyorsun. Analitik düşünme gücün problemleri çok hızlı çözmeni sağlıyor. Ayrıca formüllerle değil akıl yürütmeyle sonuca varıyorsun. Birçoklarının ezberlemeye çalıştığı formülleri akıl yürüterek kendin oluşturuyorsun. Çözüm odaklı çalışıyorsun, vaktini anlamsız detaylarla harcamıyorsun. Eksiklerin yok mu? Elbette var. Fakat ortalamanın üstünde olduğun için eksiklerin pek göze batmıyor. Senin seviyene çıkmaya özenen çok insan var ;)

riven-championship

Bütün cevapları bilerek yanlış yapmama rağmen avrupalı bir insanla aynı zekaya sahip olduğumu söylüyor(!)Cidden fazlasıyla saçma. Bu insanlara zaten beyin yerine peynir vermişler değil mi ? xD

riven-championship

Bu arada rakamlar toplam 10 tanedir soruda hata var. Rakam yerine sayı yazılması gerekiyor.

metehan-ulgen

ya siz ne yapmaya çalışıyosunuz bırakın artık şu kafayısömürgeci avrupalılar bizden üstünmü sanki

onur2443

Avrupalıların %96 sindan daha zekiyim

Görüş Bildir