Ortalama Bir Amerikalı'dan Daha Zeki misin?

2.6bPAYLAŞIM

Bu 10 soruluk IQ testi senin ortalama bir ABD vatandaşından daha zeki olup olmadığını söylüyor.

1. Aşağıdaki kelimelerden kaç tanesi çoğunluktan farklıdır?

2. ? olan yere hangi sayı gelmelidir?

3. Seçeneklerdeki parçalardan hangisi aşağıdaki görsele ait değildir?

4. Aşağıdaki görselli örüntüde 8.sırada ? yerine hangi İlber Hoca fotoğrafı gelmelidir?

5. A noktasından B noktasına 4 komutu takip ederek giden bir kişi B noktasına geldiğinde A noktasından kaç metre uzakta olur?

6. ? yerine hangi harf gelmelidir?

7. Aşağıdaki harflerde baştaki (kuyruklu) O harfini başta tutmak üzere 3 harfli anlamlı ya da anlamsız kaç farklı kelime yazılabilir?

8. ? yerine hangisi gelmelidir?

9. ? olan yere hangi sayı gelmelidir?

10. M, E, N, E harflerini kullanarak 2, 3, 4 harfli anlamlı kaç kelime oluşturabilirsiniz?

Amerikalılar'ın %95'inden daha zekisin!

Verdiğin cevaplara göre ortalama bir Amerikalı'dan  çok daha zekisin! Bunun nedeni aldığın eğitim ya da genetik olarak üstün vasıflara sahip olman falan değil. Sen bu toprakları Survivor gibi görüp türlü zorlukları aşmayı bilmiş birisin. Hayatın bu denli zor olduğu bir coğrafyada sorunlarla baş etmek için müthiş bir pratik zekaya ihtiyaç var. Ayakta kalmak için gereken pratik zeka da sende mevcut. Bu okullarda öğretilen kazanılan bir yeti değil hayatın içinde ortaya çıkan sorunlarla baş edebilmeyle ortaya çıkan bir özellik. Bunun yanında çok karmaşık gelen sorunlara basit, basit gelen sorunlara karmaşık bakarak problemleri çözebilme yeteneğine sahipsin. Büyük resmi de görebiliyor, küçük ipuçlarından sonuca da gidebiliyorsun ;)

Ortalama bir Amerikalı'dan daha zekisin!

Verdiğin cevaplara göre ortalama bir Amerikalı'dan daha zekisin. Tıkır tıkır çalışan bir beynin var. Pratik zekanla altından kalkamayacağın problem neredeyse yok. En alakasız veriler arasında herkesi şaşırtan bağlar kurup sonuca gidebiliyorsun. Analitik düşünme gücün problemleri  çok hızlı çözmeni sağlıyor. Ayrıca formüllerle değil akıl yürütmeyle sonuca varıyorsun. Birçoklarının ezberlemeye çalıştığı formülleri akıl yürüterek kendin oluşturuyorsun. Çözüm odaklı çalışıyorsun, vaktini anlamsız detaylarla harcamıyorsun.  Eksiklerin yok mu? Elbette var. Fakat ortalamanın üstünde olduğun için eksiklerin pek göze batmıyor. Senin seviyene çıkmaya özenen çok insan var ;)

Ortalama bir Amerikalı kadar zekisin!

Verdiğin cevaplara göre sen ortalama Amerikalı kadar zekisin! Ne eksik ne fazla!  Çoğunluktan bir eksiğin yok. ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bilmem-ne1

Amerikalılar'ın %95'inden daha zekisin! Verdiğin cevaplara göre ortalama bir Amerikalı'dan çok daha zekisin! Bunun nedeni aldığın eğitim ya da genetik olarak üstün vasıflara sahip olman falan değil. Sen bu toprakları Survivor gibi görüp türlü zorlukları aşmayı bilmiş birisin. Hayatın bu denli zor olduğu bir coğrafyada sorunlarla baş etmek için müthiş bir pratik zekaya ihtiyaç var. Ayakta kalmak için gereken pratik zeka da sende mevcut. Bu okullarda öğretilen kazanılan bir yeti değil hayatın içinde ortaya çıkan sorunlarla baş edebilmeyle ortaya çıkan bir özellik. Bunun yanında çok karmaşık gelen sorunlara basit, basit gelen sorunlara karmaşık bakarak problemleri çözebilme yeteneğine sahipsin. Büyük resmi de görebiliyor, küçük ipuçlarından sonuca da gidebiliyorsun ;)

semih-cakir8

Ortalama bir Amerikalı'dan daha zekisin! Verdiğin cevaplara göre ortalama bir Amerikalı'dan daha zekisin. Tıkır tıkır çalışan bir beynin var. Pratik zekanla altından kalkamayacağın problem neredeyse yok. En alakasız veriler arasında herkesi şaşırtan bağlar kurup sonuca gidebiliyorsun. Analitik düşünme gücün problemleri çok hızlı çözmeni sağlıyor. Ayrıca formüllerle değil akıl yürütmeyle sonuca varıyorsun. Birçoklarının ezberlemeye çalıştığı formülleri akıl yürüterek kendin oluşturuyorsun. Çözüm odaklı çalışıyorsun, vaktini anlamsız detaylarla harcamıyorsun. Eksiklerin yok mu? Elbette var. Fakat ortalamanın üstünde olduğun için eksiklerin pek göze batmıyor. Senin seviyene çıkmaya özenen çok insan var ;)

sena-durna

ORTALAMADAN ZEKİYMİŞİM

ender-deniz

he he

ender-deniz

Verdiğin cevaplara göre sen ortalama Amerikalı kadar zekisin! Ne eksik ne fazla! Çoğunluktan bir eksiğin yok. ;)

Görüş Bildir