Ortak noktaları Yahudi ödülleri

-

Ortak noktaları Yahudi ödülleri

Ortak noktaları Yahudi ödülleri

28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Org. Çevik Bir’i Erdoğan ve Gül’le buluşturan ortak noktaları, üçünün de uluslararası yahudi kuruluşlarından ödüller almış olması
28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Orgeneral Çevik Bir’i, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan ile buluşturan ortak nokta uluslararası Yahudi kuruluşlarından aldıkları ödüller... Çevik Bir, Türk-İsrail ilişkilerine katkılardan dolayı Yahudi Ulusal Güvenlik Enstitüsü JINSA’dan; Erdoğan ise 2004’te Amerikan Yahudi Komitesi’nden “cesaret madalyası” aldı. Gül’ün ödülü ise kökü “Yuvarlak Masacılar”a uzanan Chatham House’den.
Star Gazetesi yazarlarından Nasuhi Güngör de 2001 yılında yayımladığı “Yenilikçi Hareket” isimli kitabında bu ilişkileri açıkça anlatmıştı. Güngör kitabında şu bilgileri veriyordu: “Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken, Birinci Ordu Komutanı olan Çevik Bir’le zaman zaman protokol düzeyinde bir araya geliyordu. Bir’in asıl görüşme trafiği emekli olduktan sonra başladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülBaşbakanİsrailİstanbulRecep Tayyip ErdoğanStar tv
Görüş Bildir