Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ortadoğu Coğrafyasından Cinsellik Konulu 15 Minyatür

-

Minyatür sanatı Ortadoğu kültüründe önemli bir yeri olan sanat dallarındandır. Resmin kısmen yasak olduğu bu kültürde her şeye rağmen ayakta durmayı başarıp günümüze kadar örnekleri ulaşmıştır. Genel olarak dini konuların seçildiği minyatürlerde aykırı konular da vardı. Bunlardan biri de cinsellik.. 

İçeriğimizdeki minyatürlerin kaynakları

Hamse-i Atâî - Nevî-zâde Atâî

Sevakıbul Menakıb - Şeyhülislam İbn Kemal

Heft-i Evreng - Molla Camî

Penc-Genc - Nizâmî-i Gencevi

Osmanlı'da Seks - Murat Bardakçı

Konuyla ilgili Selçuk Üniversitesi'nde yazılmış bir makale: ON YEDİNCİ YÜZYIL OSMANLI MİNYATÜRLERİNDE SIRA DIŞI BİR EĞİLİM: MÜSTEHCENLİK

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

photos01.wisgoon.com

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
iman-ghaderi

thanks for share this post http://www.wikiooz.ir

varda-chimera

savunanlar saldıranlar neyin kafasında acaba. geçmişte sanatsal anlamda az buçuk gelişmiş bir çok medeniyette bu tür resimler mevcut zaten. hatta bir çok dememeliyim neredeyse hepsinde. ayrıca resimler tam olarak neyi anlatıyor bilmiyoruz. osmanlıda çizildi diye illaki osmanlıyı anlatıyor mu demeliyiz? veya islamı? osmanlıda bi çok coğrafyayı gezip dolaşan bilginler vardı. her neyse .... biraz düşünmeye davet ediyorum.

tyfn-dmrc

Bizim atalarımız Osmanlılar ne alakası var kardeşim diyenlerden değilim ama Fatihin İstanbul Surlarına Dayanırken Ordusuna Namaz Kıldırdığını Bilmeyen Yok , ki Önce ki Padişahlarda Savaşa Giderken Gaza Namazı Kılarlarmış , Fetih için Bir Ülkeye Saldırırken Bile Tüm Ordu Gaza Namazı Kılacak Kadar Allah'a Yakın ama Savaş Bitip Evlerine Gelince Bir Birlerini mi Sikiyor Bu Adamlar. Azcık Gerçekçi Olun Millet . 600 - 700 Sene Öncesine Kitap Yazmak Çok Kolay , Her Söylenilene İnanacaksanız O Ayrı Mesele Tabi.. Bize Tarihimizi Bile Kompozisyon Gibi Giriş Gelişme Sonuç Olarak Verenlerden Böyle Karikatürler Çizmelerini de Beklemek Çok Uzak Bir Kavram Olmasa Gerek.. Biraz Kendi Değerlerimize Sahip Çıkmıyorsak Bile Saygı Duymayı Öğrenelim.. Saygılar ;)

mami-demir

namaz kılanlar da sevişiyor.

secox

#15 ne la öyle abooooooooooooooo adamlar gruba yeni bi soluk getirmiş amk ;)

tc-kahraman-ordu

Bence bunlar yabancı kaynaklı osmanlıyı karalama minyatürleri. Islama bu kadar sahip cıkan bir toplumda escinsellik hayvan tecavüzü olacagını hic zannetmiyorum.

Başlıklar

Cinsellik
Görüş Bildir