Orta Doğu’da E-Ticaret Patlaması Yaşanıyor

-

Orta Doğu’da E-Ticaret Patlaması Yaşanıyor

Orta Doğu’da E-Ticaret Patlaması Yaşanıyor

Girişimciler arasında neredeyse sosyal ağ yaratma fikri kadar popüler olan e-ticaret, Orta Doğu’da da büyük bir gelişme gösteriyor. Ürdün’de gerçekleştirilen COE (Celebration of Entrepreneurship) E-Commerce etkinliğinde konuşan Aramex COO’su Iyad Kamal, Orta Doğu’daki e-ticaret sektöründe bir patlama yaşandığını belirtti.

Dünyanın birçok yerinde girişimcilerin ve yatırımcılar tarafından en çok ilgi duyulan sektörlerden biri olan e-ticaret sektörünün Orta Doğu’da kaydettiği büyümeyi değerlendiren Iyad Kamal, çarpıcı rakamlar paylaştı. Orta Doğu’da e-ticaret sektörünün 2011 yılına oranla yüzde 300′lük bir büyüme gösterdiğini söyleyen Kamal, Aramex sevkiyatlarının %70 arttığını da sözlerine ekledi.

Bölgeye ait dikkat çekici unsurlardan biri e-ticaretin önemli bir ivmeyle gelişmesine rağmen online ödeme sisteminin henüz yaygınlaşmamış olması. Belirtilene göre Orta Doğu’da tüketicilerin büyük çoğunluğu online alışverişlerinde kapıda ödeme seçeneğini tercih ediyor. Bu konuda Kamal’in verdiği rakamlar ise Orta Doğulu tüketicilerin %30’unun online ödeme, %70’inin ise kapıda ödemeyi tercih ettiği yönünde.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tercih
Görüş Bildir