Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: 'Polis de Dahil Herkes Ayağını Denk Alacak!'

 > 
92PAYLAŞIM

Polis De Herkes De Ayağını Denk Alacak!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bugün emniyet mensuplarına yapılan operasyonla ilgili, "Polise yapılan operasyon değil. Bir takım suç işleyen kişilere karşı Cumhuriyet savcılığımız, suç işleyenlere karışı yapılan bir çalışma. Bunlar maalesef paralel yapı, devleti ele geçirmek için iyi bir hazırlık yapmış. Devlet, ortak kabul edemez. Devlet bazıları tarafından ele geçirilemez. Polis abisinden değil, amirinden emir alacak. Netice bu. Kusura bakmasın kimse. Bu devleti kolay kurmadık, kanla kurduk."dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, DSİ tarafından yapılan tesislerin topla temel atma ve açılış törenlerine katılmak için bugün Aksaray'a geldi. İlk olarak Vali Şeref Ataklı'yı makamında ziyaret eden Bakan Eroğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından polise yönelik yapılan operasyonla ilgili soru üzerine Eroğlu, operasyonun polise değil suç işleyene yönelik olduğunu belirtti. Polisin, abisinden değil, amirinden emir alması gerektiğini belirten Eroğlu, şunları söyledi:

"Polise yapılan operasyon değil. Bir takım suç işleyen kişilere karşı Cumhuriyet savcılığımız, suç işleyenlere karışı yapılan bir çalışma. Bunlar maalesef paralel yapı, devleti ele geçirmek için iyi bir hazırlık yapmış.

Devlet, ortak kabul edemez. Devlet bazıları tarafından ele geçirilemez. Polis abisinden değil, amirinden emir alacak. Netice bu. Kusura bakmasın kimse. Bu devleti kolay kurmadık, kanla kurduk. Ben Afyonkarahisarlıyım. Biz her sene 25 Ağustos'u 26 Ağustosa bağlayan gece büyük taarruz başladığı Kocatepe'de oluyoruz. Büyük taarruzda nice canlar verildi vatan için bayrak için. Poliste, amirde görevini yapacak. "

"Polis de, herkes de ayağını denk alacak!"

Devletin ve ülkenin büyük hedefleri olduğunu belirten Eroğlu, "2070 yılında Türkiye'yi yüksekliğe taşımak istiyoruz. Arada böyle sesler olursa, ülkeye çok büyük zarar verir. Bunlar kimin oyuncağı, hangi istihbarat teşkilatı destek veriyor. Polis de, herkes de ayağını denk alacak. Paralel yapıyı kabul etmiyoruz. Ama tabandaki insanlar, temiz, halis insanlar, herkes hizmet ediyor diye destek veriyor, yardım etmiş. Arka planda kimler kontrol ediyor bunu. Birçok yazar yazdı, çizdi."

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir