Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğünden Giresun'da Selden Etkilenen Afetzedelere Destek

0PAYLAŞIM

Orman Genel Müdürlüğünden Giresun'da Selden Etkilenen Afetzedelere Destek

ANKARA Anadolu Ajansı - Orman Genel Müdürlüğü OGM, Giresun'daki afetzedeler için başlattıkları "Geçmiş olsun Giresun" takviye kampanyası kapsamında bir araya gelen 10 milyon 635 bin liranın 5 milyonunun 236 haneye Orman ve Köy İlişkileri Daire Başkanlığı ORKÖY hibe dayanağı olarak dağıtıldığını bildirdi.

OGM'den yapılan yazılı açıklamada, Giresun'da can ve mülk kayıplarına neden olan su baskın faciasının ardından yaraların sarılması için müessese liderliğinde Tarım ve Orman Bakanlığı ve ormancılık sektör temsilcileriyle beraber başlatılan "Geçmiş Olsun Giresun" takviye kampanyası kapsamında bir araya gelen 10 milyon 635 bin liranın afetzedelere dağıtımına başlandığı belirtildi.

Afetzedelere takviye elini uzatan OGM'nin 62 orman köyünde zarar tespit çalışması yaptığının kaydolunduğu açıklamada, "Çalışmalar sonucunda konut müştemilatı ve hayvan hasarında 139 hane, devrilmiş ve devrilecek konut zararında 97 hane olmak üzere toplam 236 hane tespit edildi. Hasarları tespit edilen hanelere OGM takımları bugüne kadar 5 milyon lira ORKÖY hibe dayanağı sağladı." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, kampanyaya bir hayli fotoğrafı ve özel müessesenin de katkıda bulunduğunun altı çizilerek, şu bilgilere yer verildi:

"OGM'nin 5 milyon lira katkıda bulunduğu 'Geçmiş Olsun Giresun' takviye kampanyasına Balıkçılık Genel Müdürlüğü 1 milyon 850 bin lira, Devlet Su İşler Genel Müdürlüğü 500 bin lira, Tarım Firmaları Genel Müdürlüğü 335 bin lira besin çeki, Hayvancılık Genel Müdürlüğü 200 bin lira ve 50 ton kutu süt, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 100 bin lira ile katkı sağlandı."

Ormancılık sektöründe yer alan işletmeler ise 2 milyon 500 bin lira ve 300 bin maske desteğinde bulunduğunun kaydolunduğu açıklamada, "Hazırlanan 30 bin adet takviye çekinin 11 bin 592 adedi afetzedelere eriştirildi. Bugüne kadar Espiye ilçesinde 2 bin 450, Dereli ilçesinde 5 bin 712, Merkez ilçede 1150 ve Tirebolu ilçesinde 2 bin 280 şahsa teslim edilen takviye çeklerinin kalan kısmı için de orman köylüsüne dağıtımı devam ediliyor." bilgisi paylaşıldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir