Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ordudaki İsrail Grubuna Diskalifiye

-

Ordudaki İsrail grubuna diskalifiye

Ordudaki İsrail grubuna diskalifiye

Mısır Şura Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Muhammed, Mısır ordusu içerisinde İsrail'in beşinci kolu olarak faaliyet gösteren grubun diskalifiye edildiğini söyledi.

İSTANBUL - Afra Aksoy/Hacer Başer

Mısır'da yaşanan son gelişmeleri ve Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin dış politikasını AA'ya değerlendiren Mısır Şura Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Dr. Feda Fehmi Muhammed, Sina Yarımadası'nda yaşanan saldırılara dikkati çekerek, ''Şurası bir gerçek ki Sina'da yaşayan halk, eski Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek zamanında büyük hak ihlallerine maruz kalmıştı. Bugün bu sorunların çözüm yolları aranmaktadır. Öncelikle ulusal birliği bozacak her türlü tehdide karşı güvenlik önlemleri arttırıldı. Akabinde, ordu ve güvenlik güçlerinin bu bölgede daha önce gözardı ettiği sorunlara eğinildi. Ayrıca bölgede daha önce Mısır ordusu içerisinde İsrail'in beşinci kolu olarak faaliyet gösteren bir grup diskalifiye edildi'' dedi.

Mısır'ın dengeli bir dış politika izlediğini ve ülke içi yatırımları desteklediğini vurgulayan Feda Muhammed, ''Muhammed Mursi, eski cumhurbaşkanları gibi yurt dışı temaslarına ABD ile başlamadı. Önce Suudi Arabistan'ı daha sonra da sırasıyla Etiyopya, Çin ve Avrupa ülkerini ziyaret etti'' şeklinde konuştu.

Muhammed ayrıca, AK Parti'nin iktidara gelmesinden sonra Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmeleri hatırlatarak, ''Son yıllarda yükselişe geçen Türk ekonomisinin Mısır açısından önemli bir tecrübe olduğunu düşünüyor ve bu tecrübeden istifade etmek istiyoruz'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriÇinİsrailİstanbulMısırSuudi Arabistan
Görüş Bildir