Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Oran Twitter'dan Gelen Belgeyi Paylaştı: 'Malum Şahsiyetle Tek Bir Satır Yazışma Yok'

Anasayfa > Gündem

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, 'Twitter üzerinden Sümeyye Erdoğan'a suikast planı' iddiaları üzerine Twitter'a başvurdu. Oran, Twitter'dan bugüne kadar yaptığı tüm doğrudan mesajlaşmaların kendisine gönderilmesini istedi. Twitter'dan Oran'ın doğrudan mesajlarına ilişkin 73 sayfalık bilgi geldi.

Oran, Twitter'ın gönderdiği bu 73 sayfa içinde 'Fuatavni' adlı karakterle herhangi bir mesajlaşmasının bulunmadığını düzenlediği bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıkladı.

Hükümete yakın Akşam, Star ve Güneş gazetelerinde, Umut Oran'ın Twitter üzerinden doğrudan mesajlaşma yolu ile 'Fuatavni' adlı karakterle birlikte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a suikast planladıklarına ilişkin haberler yer almıştı. Haberler üzerine savcılık soruşturma açmıştı.

Umut Oran basın toplantısında şöyle konuştu:

''Bu pislik çamur yayınlar üzerine hemen Twitter’ın merkezine başvurarak bana direkt mesajlarımın (DM) tamamını gönderin, bu ahlaksızlığı yapanların suratına çarpayım dedim. İşte Twitter’in merkezinden gelen resmi yanıt:'

Oran, şöyle devam etti: 'Twitter’dan bana gönderilen yanıtta 4 yıldır @UmutOranCHP adresiyle üyesi olduğum bu hesabımdan yaptığım tüm yazışmalar elimde. Toplam 73 sayfa ve içerisinde malum sanal şahsiyetle ve türevleriyle tek bir satır dahi yazışma yok, olamaz da. Çünkü Twitter hepinizin bildiği bir gerçeği yine bildirdi. Birbirini takip etmeyen hesaplar birbirlerine direkt mesaj gönderemezler. Bu dosyanın tamamını gereğini yapması için avukatıma teslim ettim. Savcının açtığı soruşturmada tek bir kanıt dahi bulamayacağından adım gibi eminim. Onlar avukatımla gereğini yaparlar. Şimdi benim bu kepazelikleri, gazete denilen bu paçavralarda yazanlara en ağır lafları söylemem gerekiyor. Siz insan değilsiniz, siz işadamı değilsiniz, siz gazeteci değilsiniz, siz suç örgütüsünüz, çetesiniz, kumpasçısınız, psikolojik harekatçısınız, tetikçisiniz. Ve siz, parlamenter demokratik hukuk düzeninin düşmanısınız, aslında siz halk düşmanısınız. Bu yayınların tamamının gerçek dışı ve alçakça olduğunu biliyorduk, şimdi resmi olarak da ilan ediyorum.'

'BU İFTİRAYI ATANLAR YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEK'

'BU İFTİRAYI ATANLAR YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEK'

'Siz CHP’ye dil uzatamazsınız el uzatamazsınız. CHP kimseye benzemez, bize uzanan bu kirli eli kırmasını çok iyi biliriz. Aklınızı başınızı alın haddinizi bilin, ahlaklı siyaset yapın' diyen Oran, bu iftirayı atanların yargı önünde hesap vereceğini söyledi. Bu çirkin, akıl almaz saldırının yalnızca ceza hukukunun, tazminat hukukunun, basın meslek ilkelerinin konusu olmadığına dikkat çeken Oran, o mecralarda gereken adımların atıldığını ve atılmaya devam ettiğini ifade etti. Bu olayın bir de toplumsal boyutu, sosyal sorumluluk boyutu olduğunu belirten Oran, bir milletvekili olarak anayasal düzen içerisinde yaptığı parlamenter faaliyetlerimden dolayı birilerini rahatsız etmiş olabileceğini kaydetti. 

TBMM’ye, Yargıya, Cumhurbaşkanı ve Başbakana da çağrıda bulunan Oran, olup bitenlerin izlenmemesini ve gerekenin yapılmasını istedi. 'Devlet içerisinde çöreklenmiş bu suç örgütü olan çeteyi ortaya çıkararak, gerekli cezayı vermek herkesin görevidir.' ifadelerini kullandı. 

'Neden Umut Oran?' sorusuna ise Oran, 'Seçildiğim günden itibaren haksızlık hukuksuzluk yolsuzluk üzerine gittim. Anayasal sistem içinde elimdeki imkanlarla gittim. Çok sordum, sorguladım, birilerinin ayağına bastım. Sosyalist Enternasyondayım. Türkiye'de bir şey olduğunda dünyanın her yerinden bana soruyorlar. Görevimi yapıyorum ona bakıyorum.' karşılığını verdi.

DHA - T24

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
onedemiyoki

Mitin emniyetten suikast ile ilgili bilgi istedigi emniyetinde gazete küpürü gönderdiği suikast degil mi bu ? :))

Darkwins

Aynen öyle abi :D

Bekir Karataş

hala bunları ciddiye alıp kendini savunanlarda mı varmış