Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Önünüze Gelen Her Ergeni Hırpalamadan Evvel Bilmeniz Gereken 15 Ergen Gerçeği!

831PAYLAŞIM

Ergen deyip geçme!  Senin bir tarafınla bakıp küçümsediğin o yaş grubu, eğilimleri ve oluşturduğu alt kültür zevkleri ile tüm popüler kültüre ve modaya yön veriyor. Öte yandan sabahtan akşama kadar dalga geçtiğiniz ergenler uzaydan gelmedi. Hepiniz bir zamanlar ergendiniz ve aile fotoğraf albümlerini çekyatların altında sakladığınızı biliyoruz. Herkesin dönüp baktığında kikirdeyerek gülüp utandığı bir geçmişinin olması çok da kötü bir şey değil. Çocuk kalmak ve yetişkinliğe geçmek arasındaki geçen bu meşakkatli ve bir yönüyle de eğlenceli döneme bir göz atalım dedik. İçinizde yatan ergeni arada çıkarıp tozunu alın.

1. Henüz gerçek dünyadan bihaber olmaları

Lise İki öğrencisi, arka sırada oturan Merve'ye üç yıldır deli gibi aşık olan Hasan'dan olgun adam davranışı beklediğimiz için asıl biz ergeniz.

2. Vücutlarının bazı hormonlar tarafından ele geçirilmiş olması

O kadar hormonu şu an size versek ortalama bir mart kedisi ile sizin aranızda pek bir fark kalmayacaktır.

3. Çok uzun süre odalarında yalnız kaldıklarından yeterince oksijen alamamaları

Dış dünyayla uyum sorunu yaşamaları şüphesiz ki normal. Bazen günleri aşan bu yalnızlık onları biraz duygusal ve hassas yapabilir. Üç gün evden çıkmasan daralıyorsun sen de.

4. Çocukken izledikleri onca çizgi filmden sonra süper güç sahibi olamayacaklarını daha yeni fark etmeleri. Kızgınlar

Bu konuda aslında biz de biraz kırgınız.

5. Kafaya çok fazla anne terliği yemeleri

Çocukların kafasına vurmayın.

6. Müziği çok yüksek sesle dinlemeleri (Beyinleri hasar görüyor)

Karşıdan karşıya geçiyorsunuz, araba altında kalacaksınız bir gün. Bari sokakta dinlemeyin!

7. Bütün gün evde oturup tuhaf videolar izlemeleri

Bunları biz de izliyoruz ama bu videolar sonra büyük bir kara delik olup sizi yutuyor. Arada çıkıp parkta oturup insan izleyin. Dengelersiniz.

8. One Direction gibi idolleri olması

Bu dönemin ergenleri herhalde en bahtsız ergenler olabilir. One Direction işte bunların idolü. Bu devirde çocuk yetiştirmek çok zor.

9. Aralıksız ergen vampir, ergen kurt adam gibi konusu aslında ERGENLİK olan diziler izlemeleri

Bizim zamanımızda vampirler kan içer adam bıçaklardı. Bunların zamanında kurt adam kıza, kız vampire, vampir de başka kurt kıza aşık oluyor. Bunlar saçmalamasın da kim saçmalasın.

10. Üç sene sonra böyle giyinemeyeceklerini bal gibi de biliyor olmaları

Bırak saçların arasına pembe attırsın, hevesini alsın. Şimdi yapmayacak da ne zaman yapacak?

11. Her şeyi ağlayarak elde ettiği zamanlardan yeterince uzakta olmamaları

Daha iki sene önce bu zibidi ağladı diye bisiklet aldınız buna. Şimdi kapı baca çarpması çok normal. Yüz vermeyin.

12. Sert görünürlerse sert olacaklarını zannetmeleri

Hep izledikleri süper kahraman filmleri yüzünden.

13. Motor fonksiyonlarının aslında tam olarak gelişmemiş olması

Ergenlik biraz dalgınlık demek. Dalgınlıkları yüzünden kırıp döküyorlar, orada burada düşüyorlar. Bir de aşıklarsa dışarıdan zeka özürlü gibi görünebilirler telaşa mahal yok. Zamanla düzelecekler.

14. Duygularını kontrol edecek olgunluğa henüz ulaşmamış olmaları

Şimdi ben misafirin yanında bağırıp ağlarsam annem yerin dibine girer diye uzun mesafeli pek düşünemiyorlar henüz. Birkaç senesi var, bu süreçte bunu  akraba içine sokmazsanız kafanız rahat eder.

15. Ergenliği etkisi altına alan JAPON LOBİSİ!

Dünyadaki tüm ergenleri gizlice etkisi altına alan bir Japon ekolü var. Eğer inanmıyorsanız gidip bir anime açıp birkaç bölüm izleyin ve sonra evdeki ergenin davranışları ile animedeki karakterleri karşılaştırın. Siz Şok Değil Mi?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
faruk-cubuk

7. Bütün gün evde oturup tuhaf videolar izlemeleri :) :D :D

nilay-inan1

bi aralar fena animeciydim... gerçekten etkisi çok büyük! daha 8 yaşımdayken çok sevdiğim captain tsubasa animesi vardı. kız olmama rağmen onun gibi olmak istiyordum,onun formasından ayakkabısından fln almak istiyordum sonra bilinmedik bir ndndir bıraktım. jnxkwjfıjefoj utanıyorum '_'

aiko-yoshida

ANİME <3

masal-tomlinson

#8 . Bu maddeyi gördükten sonra galeriyi ciddiye almadım. Bende yaşıma göre ergenim. (14) Fakat bu maddeyi kabul edemem. Tüm Directioner'lar ergen değil. Lütfen,araştırmadan bu şekilde yargılamayın. Lütfen. 5 yıldır Directioner'ım. Gayet mutluyum ve bunun hayatımı etkilediğini düşünmüyorum. Etkileseydi annem ve babam uyarırdı. Hadi Justin deseniz bir derece. (Justin severim) Ama 1D kliplerinde saçma sapan sahneler yok. Klipleri komik ve +18 falan değil. Sadece onları 17-18 yaşlarındayken tanıdığınız için böyle davranıyorsunuz. Üşenmedim yazdım bunu, lütfen ön yargılarınızdan vazgeçin. Şuan en küçükleri 22 yaşında. (Bu arada onun doğum günü, doğum günün kutlu olsun Hazz!)

cashgirlbae

katılıyorum artık öyle directioner bile kalmadı adı çıkmış directionerlerin herkes ergen diyor. -ve bugün Harrynin doğum günü 23 yaşında <3 -

masal-tomlinson

Ayneennnnnn çok geç gördüm ama olsun kdsljclkdsjckljaldk

sezin-guduk

Hiçbir anime ergence değildir.

Görüş Bildir