Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onlar Sizin Bildiğiniz Zenginlerden Değil: Servetini Daha Eşit Bir Dünya İçin Bağışladı!

 > 
306PAYLAŞIM

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg baba oldu. Aynı günde, "bizim bildiğiniz zenginler"den olmadığını da kanıtladı!

Zuckerberg ve Chan, bundan yaklaşık 12 yıl önce okul partisinde bir tuvalette tanıştılar.

O günden beri de hiç ama hiç ayrılmadılar. Yani Chan, öyle iddia edildiği gibi para için evlenenlerden biri değildi. Onlarınki kelimenin tam anlamıyla ilk görüşte aşktı!

Mark Zuckerberg ve Priscilla Chan sürpriz bir düğün ile 19 Mayıs 2012 yılında evlendiler.

Düğüne katılan konuklar, Chan'ın tıp fakültesinden mezuniyetini kutlamak için verilen bir partiye katıldıklarını zannediyorlardı. Oysa ki onları dünyanın en genç zengini Zuckerberg ve Chan'ın düğünleri bekliyordu!

Evlerinin arka bahçesinde, olabildiğince mütevazi bir düğünle alışılmışın dışında hayatlarını birleştirdiler.

Bundan üç yıl kadar sonra da beklenen haber geldi: Chan hamileydi!

Zuckerberg bu mutlu haberi Facebook'tan paylaşırken hiç kimsenin olmadığı, olamayacağı kadar dürüst davrandı. Chan bu başarılı hamileliğinden evvel, üç düşük yapmıştı. Ancak vazgeçmemişlerdi. Bu bebek de üç yıllık bir vazgeçmeyişin bir ödülüydü.

Çift yeni gelecek bebekleri için çok ama çok sabırsızdı.

Öyle ki Zuckerberg doğum iznini bile ayarlamıştı. Hatta Chan ile birlikte, kendi çocukluklarında, onları mutlu eden kitap ve oyuncakları depolamaya başlamışlardı bile :)

Uzun bekleyiş dün son buldu; Zuckerberg, eşinin doğum yaptığını Facebook'tan duyurdu.

"Ben ve Priscilla, kızımız dünyaya geldiği için çok mutluyuz!"

Bu mutluluğu tüm dünyayla paylaşmak istediğini, kızlarına yazdıkları uzun bir mektupla paylaştı.

Mektuba göre Zuckerberg, Facebook'ta sahip olduğu hisselerin %99'unu, eşiyle birlikte kuracağı Chan Zuckerberg Vakfı'na bağışlayacak!

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Max adını verdikleri kızlarına yazdıkları mektupta asıl amaçlarını özetle şöyle dile getirdiler: "Her aile gibi biz de, çocuğumuzun daha iyi bir dünyada büyümesini istiyoruz."

"Amacımız dünyanın dört bir yanındaki insanları birleştirerek insanlığın potansiyelini ortaya çıkarıp geliştirmek ve gelecek nesillerdeki çocuklar için eşit bir dünya yaratmak!"

Mektubu Max'i ne kadar sevdiklerini belirterek bitiren çift, onun da dünyaya yapacakları katkıları sabırsızlıkla beklediklerini de eklediler.

uk.eonline.com

Çifti yaptıkları bu cömert bağış ve dünyaya gözlerini yeni açan Max bebek için tebrik ediyoruz!

Umarız ki verecekleri mücadelede planladıkları gibi başarılı olurlar da, minik Max ve tüm çocuklar, pek çoğumuza kısmet olmayan, "o daha güzel dünya"da büyüme şansına erişebilir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
malcolm_ali

gomisyonmu alacanız la zükencandan =D

Gizli Kullanıcı

eşit bir dünya için bağışta bulunulmaz,eşit bir dünya beraber yaratılır.tüm zenginleri sikiyim.

the_war

45 Milyar USD lik şirketin %99 hissesini eşinin vakfına bağışlamış, bu vakıf ne iş yapıyor acaba? Çocuğa miras olarak ise Facebook' un %1 hissesi kalacak, onun şimdiki değeri de 450 Milyon USD ediyor.

corpse-bride

la bi yürü git ne eşit dünyası dünyay geldiğimizdne beri kim eşit yaşamısta senın sıpan ve dıgerlerı esıt yasayacak o dunya burda yok bu dunyada tek esıt oldugumuz hak olum ıyıkı var kötude enınde sonunda o topraga gırıyor kurtulusu yok

abigail-dersion

Oyy Mark Zuckerberg çok şanslı çünkü eşi çok tatlı bir hanım <3 Çok yakışıyorlar

Görüş Bildir