Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onedio ile Müzik Keşfi 5x5: Midlake & Linda Perry

Anasayfa > Müzik

Midlake & Linda Perry

5x5'de sizler için çok fazla tanınmayan, çok fazla meşhur olmayan, belki sadece bir-iki şarkısını duyduğunuz 2 grup veya şarkıcıyı tanıtıyoruz. İçerikteki her grubun veya şarkıcının 5'er şarkısı ile birlikte kısa bilgiler sunuyoruz. 

Her yeni bir içerikte, yeni 2 şarkıcı veya grubu tanıtmaya devam edeceğiz. Sizler de önerilerinizle katkıda bulunabilirsiniz. 

Tabi ki bu iki grubu/şarkıcıyı karşılaştırma veya kapıştırma gibi bir durum söz konusu değil. Yeni müzikler ve yeni isimler dinlemek isteyenler için 5x5 sizlerle. İlk konuklarımız ise Midlake ve Linda Perry. Keyifli dinlemeler.

Midlake - Core Of Nature

Bella Union Records ile anlaşma imzalayıp Les Inrockuptibles, Wintercase, End Of The Road Festival ve South by Southwest gibi festivallerde çaldığı sıralarda Avrupa'da popüler olmaya başladı.

Midlake - Aurora Gone

Funk ve jazz tarzında çalan grup Herbie Hancock'tan yoğun şekilde etkilenmişti.

Midlake - Acts of Man

Tim Smith saksafon çalmayı bıraktı ve Jethro Tull, Radiohead, Björk, and Grandaddy gibi gruplardan ilham alarak şarkı sözleri yazmaya başladı.

Midlake - Rulers, Ruling All Things

Albümleri 

  • Bamnan and Slivercork (2004) 

  • The Trials of Van Occupanther (2006)

  • The Courage of Others (Şubat 2010)

  • Antiphon (2013)

Midlake - Head Home

Daha fazla bilgiye ulaşmak için;

Linda Perry - Fly Away

Sanat ve müziğin hakim olduğu bi evde büyüyen Perry, geçirdiği böbrek rahatsızlığı ve uyuşturucu bağımlılığına rağmen müziğe odaklanmaya devam etti

Linda Perry - Fill Me Up

1989 yılının başlarında Bay Area kulüplerinde ve kahve evlerinde şarkı söylemeye başladı. Daha sonra kendi yazdığı, profesyonel kariyerinin ilk şarkısı olan 'Down On Your Face' ile boy göstermeye başladı. 1989'un ortalarında ise grubun kurucusu Christa Hillhouse tarafından 4 Non Blondes grubuna dahil edildi.

Linda Perry - What's Up (4 Non Blondes)

1994 yılında Perry, solo çalışmalarına ağırlık vermek için gruptan ayrıldı. 2011'de verdiği röportajda 'Grubumun çok da büyük bir hayranı değildim' demiştir.

Linda Perry & Grace Slick - Knock Me Out

Aynı zamanda başarılı bir yapımcı olan Linda Perry, Pink, Christina Aguilera, Kelly Osbourne, Celine Dion, Gwen Stefani gibi isimlerle çalışmıştır. Christina Aguilera'nın 'Beautiful' şarkısını yazıp, yapımcılığını yapmıştır ve bu şarkı 2004 yılında Grammy ödülünü kazanmıştır.

Linda Perry - So It Goes

Daha fazla bilgiye ulaşmak için;

Peki siz hangi grubu/şarkıcıyı daha çok beğendiniz?

Midlake
Midlake
Linda Perry
Linda Perry
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
AbSurDMaN

The Courage of Others'ı yıllardır dinliyorum, baştan sona. Böyle bir albüm daha yok, muazzam.

Doğu Cem Gürcan

Kesinlikle katılıyorum, ıska yok albümde. Aynı tadı başka hiç bir albümde veremediler.

Yasemin Özdemir

ironikyobaz'dan müzik listesi bekliyordum uzun süredir, iyi oldu :>