Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Önceki Hayatında Hangi Suçu İşledin?

-
Abone ol

Bu hayatta hangi suçu işledin/işleyeceksin bilmiyoruz; ama önceki hayatında hangi suçu işlediğini çok ama çok iyi biliyoruz!

1. Hangisi olmak senin karakterine daha uygun?

2. Hangi grup için gönüllü çalışmak isterdin?

Yaşlılar
Akıl Hastaları
Hayvanlar
Evsizler
Sokak Çocukları
Engelli İnsanlar

3. Bugüne kadar hiç tutuklandın mı peki?

4. Dizilerden, suçlu olmasına rağmen sevilen bir karakter seç!

Walter White
Dexter Morgan
Hannibal Lecter
Süleyman Çakır
Frank Gallagher
Spartacus

5. Sence suçluların suçlu olmasının altında bir sebep yatar mı?

6. Boşluğu doldur! Kurallar ... için vardır!

7. Tarihten kendine örnek aldığın birisini seç!

Napolyon
Che Guevera
Hasan Sabbah
Gandhi
Sezar
Hiçbiri

8. Son olarak silahını seç!

Korsandın: Açık denizlerde haydutluk yapardın!

Sen önceki hayatında 1600'lerde yaşadın ve acımasız bir korsandın. Evet, acımasızlığın dillere destandı; senin gemini gören şehirlerse korkudan tir tir titrerdi. Tam bir liderdin ayrıca, tayfan senin sözünden asla çıkmazdı. Kararlıydın, hızlıydın; çabuk düşünür çabuk harekete geçerdin. Çok büyük paralar kazandın ayrıca; servetin dillere destandı. Ancak İngilizler seni yakaladı ve Londra'nın göbeğinde asıldın. Ancak çoğu yerde hala yaşadığına dair söylentiler dolaşıyordu; çünkü ölümsüz olduğuna inanılıyordu: Öyle bir korku saldın yüreklere sen!

İsyan Çıkardın!

Önceki hayatında sen, 17. Yüzyıl'da Osmanlı toprakları içinde yaşadın. Çevren tarafından sevilen bir kişiliktin; seni sayarlar sana güvenirlerdi. Sadece bu değil tabii ki, insanları konuşmalarınla etkiliyordun. Doğal liderdin ve en önemlisi de adaletsizliğe gelemiyordun. Dobra ve asi bir kişiliğinin olduğunu söylemiyoruz. İnsanların eşitliğini inanıyordun kısacası ve "böbürlenme padişahım, senden büyük Allah var" fikriyle isyan çıkardın. Bu uğurda nice kafalar gitti, senin de gitti; fakat tarihe adın altın harflerle yazıldı, ey zurnanın zırt dediği delik!

Haşaşiydin: Suikastler düzenledin!

Önceki hayatında sen, 11. Yüzyıl'da Alamut'ta yaşayan bir suikastçi yani bir haşaşiydin. Senin lakabın sessiz tehlikeydi. Çünkü o kadar sessizdin ki, dünyanın en korunaklı hükümdarlarının yanına bile elini kolunu sallaya sallaya girebiliyordun. Zehir gibi zekan vardı ayrıca, planların en Ali Cengiz'i sendeydi. Büyük tarihi kaosların perde arkasında illaki bir parmağın vardı. Ve en önemlisi, sen hiçbir zaman yakalanmadın; insanların aklında sadece bir gölge, bir kabus, bir efsane olarak kaldın!..

Eşkiyaydın: Yol kestin, haraç aldın!

Sen önceki hayatında 15. Yüzyıl'da Anadolu'da yaşadın. Kanında asilik oldum olası vardı, şimdi bile var. Çektiğin çileler, gördüğün haksızlıklar ve bozuk düzen bir gün canına tak etti ve kuşandın kılıcını, vurdun kendini dağlara efeler gibi hey... Sana inananlar da sana katıldı; birken beş oldunuz. Hem nalına vurdunuz, hem mıhına vurdunuz. Vurdukça çoğaldınız, vurdukça varoldunuz. Kanunsuzdunuz; fakat yetim hakkı yemediniz, fakire bulaşmadınız. Sizin işiniz ağalarlaydı, derebeyleriyleydi...

Zenginden alıp, fakire verdin!

Sen önceki hayatında 13. Yüzyıl'da Avrupa'da yaşadın. Yani cahilliğin, haksızlığın, hainliğin ve baskının hüküm sürdüğü yıllarda: Ortaçağ'da! Sense bu bataklıkta açan bir güldün; insanların eşit olması gerektiğine inanıyor, bunun içinse zenginden çalıp fakire veriyordun. Çok iyi bir okçuydun; bunun yanında oldukça da kurnazdın, asla tufaya düşüp yakayı ele vermedin. Ancak özünde oldukça saftın ve sevdiklerine karşı korumasızdın. Hain düşman bunları kullanarak seni yakaladı ve şehrin meydanında seni astı. Fakat senin başlattığın ateş büyüdü ve suyun başını tutan yalan dünya pisliklerinin canını çok yaktı. İsminse hep anıldı, ölümsüz kılındın!..

IV. Murat zamanında içki içtin!

Önceki hayatında sen, 17. Yüzyıl'da İstanbul'da yaşadın. Yani Sultan 4. Murat zamanında. Sen önceki hayatında tam bir sefa insanıydın, aslında şimdi de öylesin. Gezmek, eğlenmek, içmek, gülmek gibi şeyler için yaşıyordun; çünkü bu hayatın çok kısa olduğunu biliyordun. Dışarıdan görüntün bu; ancak içten içe rahatsız ve muhalif bir karakterdin. 4. Murat içki ve tütün yasağı koyduğunda ise bunu hiç iplemedin: bir nevi direniş gösterdin. Fakat bunun sonucunda kellen de gitti. Kellen gittiğinde bile kafan güzeldi; var mı daha güzel bir ölüm!?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selin.anli

Korsandın: Açık denizlerde haydutluk yapardın! Sen önceki hayatında 1600'lerde yaşadın ve acımasız bir korsandın. Evet, acımasızlığın dillere destandı; senin gemini gören şehirlerse korkudan tir tir titrerdi. Tam bir liderdin ayrıca, tayfan senin sözünden asla çıkmazdı. Kararlıydın, hızlıydın; çabuk düşünür çabuk harekete geçerdin. Çok büyük paralar kazandın ayrıca; servetin dillere destandı. Ancak İngilizler seni yakaladı ve Londra'nın göbeğinde asıldın. Ancak çoğu yerde hala yaşadığına dair söylentiler dolaşıyordu; çünkü ölümsüz olduğuna inanılıyordu: Öyle bir korku saldın yüreklere sen!

sedef-senturk

Haşaşiydin: Suikastler düzenledin!

hasan-yilmaz27

Zenginden alıp, fakire verdin! Sen önceki hayatında 13. Yüzyıl'da Avrupa'da yaşadın. Yani cahilliğin, haksızlığın, hainliğin ve baskının hüküm sürdüğü yıllarda: Ortaçağ'da! Sense bu bataklıkta açan bir güldün; insanların eşit olması gerektiğine inanıyor, bunun içinse zenginden çalıp fakire veriyordun. Çok iyi bir okçuydun; bunun yanında oldukça da kurnazdın, asla tufaya düşüp yakayı ele vermedin. Ancak özünde oldukça saftın ve sevdiklerine karşı korumasızdın. Hain düşman bunları kullanarak seni yakaladı ve şehrin meydanında seni astı. Fakat senin başlattığın ateş büyüdü ve suyun başını tutan yalan dünya pisliklerinin canını çok yaktı. İsminse hep anıldı, ölümsüz kılındın!..

yagiz-pg-karakoc

İsyan Çıkardın! Önceki hayatında sen, 17. Yüzyıl'da Osmanlı toprakları içinde yaşadın. Çevren tarafından sevilen bir kişiliktin; seni sayarlar sana güvenirlerdi. Sadece bu değil tabii ki, insanları konuşmalarınla etkiliyordun. Doğal liderdin ve en önemlisi de adaletsizliğe gelemiyordun. Dobra ve asi bir kişiliğinin olduğunu söylemiyoruz. İnsanların eşitliğini inanıyordun kısacası ve "böbürlenme padişahım, senden büyük Allah var" fikriyle isyan çıkardın. Bu uğurda nice kafalar gitti, senin de gitti; fakat tarihe adın altın harflerle yazıldı, ey zurnanın zırt dediği delik!

fatma-nur-basoglu

Sen önceki hayatında 13. Yüzyıl'da Avrupa'da yaşadın. Yani cahilliğin, haksızlığın, hainliğin ve baskının hüküm sürdüğü yıllarda: Ortaçağ'da! Sense bu bataklıkta açan bir güldün; insanların eşit olması gerektiğine inanıyor, bunun içinse zenginden çalıp fakire veriyordun. Çok iyi bir okçuydun; bunun yanında oldukça da kurnazdın, asla tufaya düşüp yakayı ele vermedin. Ancak özünde oldukça saftın ve sevdiklerine karşı korumasızdın. Hain düşman bunları kullanarak seni yakaladı ve şehrin meydanında seni astı. Fakat senin başlattığın ateş büyüdü ve suyun başını tutan yalan dünya pisliklerinin canını çok yaktı. İsminse hep anıldı, ölümsüz kılındın!.. Robin Hood çıktım...

Görüş Bildir