Önceki Hayatında Hangi Dönemde Yaşadın?

 > 
6.5bPAYLAŞIM

Önceki hayatında kim olduğunu belki kesin bilmiyoruz ama hangi dönemde yaşadığından eminiz. Fatih'in İstanbul'u, Atatürk'ün Ankara'sı, Sezar'ın Roma'sı... Öğrenmek için testi çözüyoruz...

1. Öncelikle çocukluğuna gidelim. Çocukluğunla hatırladığın ilk anın nedir?

Konuşman
Oyuncaklarınla oynaman
İlk kavgan
Tatile gitmen
İlk doğumgünün

2. Anne ve babanın tartışmalarını hatırlıyor musun?

3. Peki ya dejavu.... En çok ne zaman ''Ben bu anı daha önce yaşamıştım.'' diyorsun?

Biriyle tanışınca
Biriyle tartışınca
Birine aşık olunca
Önemli karar verince
Seyahat edince

4. Hmmmm peki hangi sıklıkla ''Ben bu olayı daha önce yaşamıştım'' diyorsun?

5. Anılar anılar şimdi gözümde canlandılar.... Hangi fotoğraf anılarını daha çok depreştiriyor?

6. Rüyanda en çok hangisini görüyorsun?

7. Peki en çok neyin hayalini kurarsın?

Zenginlik
Tatil
Sınırsız eğlence
Aşk
Huzur

8. Peki şimdi seni Merkez Bankası başkanı olarak atadık. 500 TL tedavüle girecek. Üzerine hangisinin resmini koyarsın?

Kanuni Sultan Süleyman
Cengiz Han
Dede Efendi
Tevfik Fikret
İdil Biret
Necip Fazıl Kısakürek
Nazım Hikmet
Zeki Müren

9. Şimdi de ülkenin büyük bir gazetesine genel yayın yönetmeni oldun. Seçimler iptal oldu. Hangi manşeti atarsın?

10. Son olarak yaza elveda partisinin DJ'i oldun. Bir şarkı seç.

Bangır Bangır - Gülşen
Güm Güm - Ayşe Hatun Önal
Hadi O Zaman - Nazan Öncel/Tarkan
Gölge - Demet Akalın
Yaş Hikayesi - Merve Özbey
Miş Miş - Simge
Aşk ile Yap - Kenan Doğulu
Kırk Yılda Bir Gibisin - Murat Dalkılıç

Atatürk dönemi Ankara'sı!

Evet, sen 1930'ların Ankara'sında yaşamışsın. Cumhuriyetin ilk yılları. Yeni bir devlet kuruluyor, reformlar yapılıyor. İç Anadolu'da bir kasabada dünyanın en en önemli başkentlerinden biri inşa ediliyor. Büyük bir ihtimalle bir bürokrat olarak ülkenin yeniden inşasından büyük emeklerin dokundu. Ülke sana minnettar :)

Fatih Sultan Mehmet dönemi İstanbul'u!

Evet, sen Fatih'in İstanbul'unda yaşamışsın! İstanbul fethedilmiş. Şehir savaşın etkisiyle harabeye dönmüş. Yeni bir şehir kurulacak. İşte o yedi tepeli şehrin yeniden inşasında sen de vardın ama sen Fatih'in yanı başındaydın ve her zaman danıştığı insanlardandın belki de. Belki de eski İstanbul semtlerinde kuruluşunda senin de payın vardır :)

II.Abdülhamit döneminin İstanbul'u!

Evet, sen Osmanlı'nın ayakta kalmaya çalıştığı bir dönemde İstanbul'da yaşamışsın. Batıdan yeni fikir akımları gelirken içeride eski medeniyet kendini yenileme çabasında. Sen tam o noktada Osmanlı'nın önde gelen aydınlarından biri olarak Osmanlı'yı ayakta tutmaya çalışan kuşaktan birisin. :)

Sezar dönemi Roma'sı!

Evet, sen Millattan önce ilk yüzyılda Roma'da yaşamışsın. Roma'nın şaşalı dönemlerinde, gladyatörler savaşırken kolezyumda coşkuyla tempo tutanlardandın belki de :) Kim bilir belki de bir soylu olarak senatoda yer aldın ama şurası kesin bugün kitaplarda okuduğumuz, müzelerde tek tük kalıntılarını gördüğümüz Roma'yı yaşadın. Belki de lejyonerlerin komutanı olarak Galyalılara karşı savaşmışsındır, belki müzelerde gördüğümüz savaş aletlerinden birini sen kullandın :)

Napolyon dönemi Paris'i

Evet, sen Napolyon dönemi Fransa'sında yaşamışsın. Varlıklı bir aileden olduğun için ülke yöneticilerine ve her zaman yakındın. Napolyon zaferlerden zaferlere koşarken sen Paris'te bu başarıları kutladın. Gerçek bir sanatsever olduğun için  portrelerini çizdirdin. Belki bugün müzelerde gördüğümüz tablolardan birinde sen varsın :)

Lale Devri İstanbul'u!

Evet, sen İstanbul'un en şaşalı döneminde yaşamışsın. Lale Devri ki Osmanlı'da sanatın en ileri dönemlerinden biri yaşanmış. Osmanlı'ya Batı'dan gelen bazı yeniliklerle birlikte saray çevresindeki zenginler pek eğlenceli günler yaşamış. Sen de o günlerde yaşanan eğlenceden payına düşeni almışsın. Belki de o dönem çizilen lale minyatürlerinden birini sen çizmişsindir ve müzelerde sergileniyordur :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-dokur

Fatih Sultan Mehmet dönemi İstanbul'u! Fatih Sultan Mehmet dönemi İstanbul'u! Evet, sen Fatih'in İstanbul'unda yaşamışsın! İstanbul fethedilmiş. Şehir savaşın etkisiyle harabeye dönmüş. Yeni bir şehir kurulacak. İşte o yedi tepeli şehrin yeniden inşasında sen de vardın ama sen Fatih'in yanı başındaydın ve her zaman danıştığı insanlardandın belki de. Belki de eski İstanbul semtlerinde kuruluşunda senin de payın vardır :)

baris-demir4

Atatürk Uff Seni Görünce Ağlıyorum. (Küfür Etmicem ) . :(

gkucuk34

Atatürk dönemi Ankara'sı! Evet, sen 1930'ların Ankara'sında yaşamışsın. Cumhuriyetin ilk yılları. Yeni bir devlet kuruluyor, reformlar yapılıyor. İç Anadolu'da bir kasabada dünyanın en en önemli başkentlerinden biri inşa ediliyor. Büyük bir ihtimalle bir bürokrat olarak ülkenin yeniden inşasından büyük emeklerin dokundu. Ülke sana minnettar :)

crazyz9

Atatürk dönemi Ankara'sı! Atatürk dönemi Ankara'sı! Evet, sen 1930'ların Ankara'sında yaşamışsın. Cumhuriyetin ilk yılları. Yeni bir devlet kuruluyor, reformlar yapılıyor. İç Anadolu'da bir kasabada dünyanın en en önemli başkentlerinden biri inşa ediliyor. Büyük bir ihtimalle bir bürokrat olarak ülkenin yeniden inşasından büyük emeklerin dokundu. Ülke sana minnettar

fikirizm

paris hemde kendi portrelerimi çizdiriyormuşum bok gibi parq varmış bende:))

Görüş Bildir