Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ömrümüzü Tüketen Taksici Kaprisleri 'O Tarafa Gitmiyorum Abla'

 > 
24PAYLAŞIM

Taksicilik zor meslek. Bütün gün trafikte, acelesi olan, derdi olan, sıkıntısı olan, derdi olmayıp sadece deli olan bir sürü insanla uğraşırsınız. Fakat hemen hepimiz bazen öyle bir taksiciye denk geliriz ki; o taksiye binmiş olmaktansa Tuzla'ya giden son otobüse binip 6 saat ayakta kalmayı tercih ederiz. Bir türlü yaranamadığımız bu taksici türlerinin kaprisleri neredeyse hep aynı.  Bu kaprisleri çekmek için ne suç işledik bilmiyoruz. İstediğimiz tek şey, huzurla gideceğimiz yere bırakılmaktı. Otobüse mi binsek acaba?

1. Kısa mesafeyi beğenmezler.

Neresi diye sorarsa, kesin orada sıkıntı çıkacak.

2. Uzun mesafe de beğenmezler.

Uzun mesafeyi de beğenmez. Nereye istiyorsan oraya bırak abim benim, yeterki bana bu kadar hor davranma, diyesi geliyor insanın.

3. Güzergahı beğenmezler. Orası onlara çok tersmiş.

Ya ben sana uygun güzergahı nereden bulacağım?

4. Mevcut trafik yüzünden sana trip atar.

Sanki trafiğin sorumlusu sizmişsiniz gibi oflamalar, gergin gergin hareketler, küsmüş gibi göz devirmeler. Metrobüste bari surat yapanın olmuyor.

5. Gözünün içine baka baka para üstünü eksik verir.

O 2 TL'yi vereceksin güzel abim. Ben istersem zaten üstü kalsın derim.

6. Telefonda hanımıyla tartışırken, otobanda tek elle direksiyon keyfi yapar.

Arkada gerim gerim gerilirsiniz. Aynaları kontrol etmez, durup durup telefona bakar, hanıma işim var, diye sinirlenir. 5 yaş çökersiniz.

7. Sana sormadan yüksek sesle müzikler ve daha kötüsü Radyo Trafik dinler.

Kafamız ağrıyor.

8. 20 TL tutan yolu öyle bir dolandırır ki, 40 TL nasıl oldu hiç anlamazsınız.

Demirden korksak taksiye binmezdik diye atasözü olmalı. O yol nasıl tuttu öyle Allahsız Taksici! Biz de maaş alıyoruz, biz de halk çocuğuyuz.

9. Söyleseydin o yoldan gitmezdim, diye pişkin pişkin cevap verir.

Sorsaydın söylerdik, bu yolu da ilk defa gördük sayende.

10. Gereksiz yere samimiyet kurmaya çalışır.

Niyet okuyacak değiliz. İşten çıkmışız, kafamız bitmiş. Biz seni seversek zaten sohbet ederiz. Bizim kalan son beyin hücrelerimizi neden yiyorsun?

11. Siz arabadayken diğer arabalarla münakaşa eder.

Bir de sizi arabada bırakıp elinde demir çubukla dışarı fırlayan var. Allah bu taksicinin eline düşürmesin. Arabanın içinde mi otursanız çıkıp kavgayı mı ayırsanız bilemezsiniz. Öylece kalakalırsınız. Geç kaldınız şimdiden gideceğiniz yere. Geçmiş olsun.

Bonus ; Mükemmel Eğitim Videosu!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
unknown_member

Memlekette herkes işini doğru yapıyor da bir taksiciler mi kaldı :)

zekican-saglam

yapmıyor haklısın ama taksicilerin bu hareketlerini görmezden gelmeliyiz anlamına mı gelir? :d

unknown_member

yok kardeş onu kastetmedim ama gelsek ne olsak gelmesek ne olacak. galeriyi okuyup "bundan sonra iyi bir taksici olacağım" diyen mi var :)

zekican-saglam

o da doğru :D

nlnshop83

Taksicilerin cogu ruh hastasi olmus belki de hakli sebepleri vardir, trafik ve karsilastiklari insanlardan dolayi. Heo bir stresle biniyorum binmeden de mutlaka sorarim suraya gidiyor musunuz diye, musteri begenmiyorlarsa riziklarini da alamazlar ne bu rahatlik onlarda cozemedim.

rcpbyrm

kısa mesafeye gitmeyenleri şikayet edebileceğimiz bir yer var mı ? kısa mesafe olunca sanki bedava götürüyorlar adamlar göz göre göre ekmek parası kazanmak istemiyorlar.

hasta-la-victoria-siempre

Taksinin plakasını veya çoğu aracın ön koltuğunda seri numarası yazar onu alıp 153'ü arayarak yahut burdan şikayet edebilirsin.Sanki yıllardır bu anı bekliyormuşum gibi oldu ama olsun.

rcpbyrm

sağol hocam ya adamlar mesafe beğenmiyor hak ediyorlar.

saitakilan

Para üstü veremedi bir kere aynı böyle bir tip 2 lirası yokmuş arkadaşın bende 2 liralık daha gezdir o zaman dedim,gezdirdi mecbur sizde yaptın çok eğlenceli oluyor :) o yüz ifadesini ömrümce unutamam hahaha

grape_fruit

çok mantıklı tebriks :D

nukleerbaslikliterlik

Sonrada iş yapamıyoruz diye ağlıyorlar.Sen çalışmak istemiyorsun ki.Düşünsene herkes taksiciler gibi seçici olsa.Markete giriyorsun bir su alıp çıkacaksın kasiyer "olmaz bir su için uğraştırma beni 10 tl aşağısına kasayı açmam" diyor:)

Görüş Bildir